fbpx
Strona głównaDni Ogrodnika
Array

Dni Ogrodnika

XVI  Dni Ogrodnika – Targi Międzynarodowe to impreza wystawiennicza o charakterze promocyjno – konsultacyjnym przeznaczona dla ogrodników uprawiających warzywa i rośliny ozdobne w gruncie i pod osłonami, plantatorów roślin jagodowych, sadowników, szkółkarzy, punktów zaopatrzenia ogrodniczego, doradców i innych osób zainteresowanych branżą ogrodniczą.
Są to największe targi specjalistyczne – ogrodnicze w kraju.

Dni Ogrodnika odbywają się w Gołuchowie na terenie Ośrodka Kultury Leśnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Czartoryskich i pięknego parku arboretum – 17 km od Kalisza.
Termin XVI edycji to 13-14 września 2014 r.

Formuła targów nie obejmuje żadnej sprzedaży kiermaszowej.
W roku 2014 będą wprowadzone pawilony plenerowe nowej generacji , które wpłyną na poprawę warunków ekspozycji i  estetykę (analogiczne do pawilonu 5/6 w minionej edycji).
W roku 2013 udział wzięło ponad 220 czołowych firm – prezentujących najnowsze technologie i środki produkcji dla ogrodnictwa m.in. takie jak: nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, stymulatory wzrostu, ciągniki i nowoczesne maszyny ogrodnicze, wyposażenia przechowalni i chłodni, podłoża, systemy nawadniania, fertygacji, doświetlania, urządzenia sortujące i pakujące, mierniki, automatyka szklarniowa, konstrukcje, zasłony, szkło, folie, urządzenia ciepłownicze, włókniny oraz wiele innych. Ofertę przedstawiły też firmy produkujące sadzonki roślin jagodowych i sadowniczych oraz ozdobnych uprawianych pod osłonami i w gruncie.

Odwiedziło nas ponad 10 000 osób związanych z branżą ogrodniczą z całego kraju i zagranicy (Rosja, Ukraina, Czechy, Estonia, Norwegia,  Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Węgry).
Podczas XVI Dni Ogrodnika, jak każdego roku, naukowcy m.in. z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, będą bezpłatnie udzielali porad w punktach konsultacyjnych. Będą też punkty informacyjne agencji rządowych (np: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARiMR, ARR, KRUS, PIORiN, IOR-PIB,  WODR i innych) i porady prawne.
Odwiedzający, będą mogli zapoznać się z licznymi projektami – programami prowadzonymi przez jednostki naukowe i badawcze.
Ofertę zakupu najnowszych publikacji fachowych przedstawią wydawnictwa: m.in. HORTPRESS, PLANTPRESS, Polskie Wydawnictwo Rolnicze.
Corocznie wzrasta ilość firm biorących udział w naszych targach, oraz wielkość ekspozycji.
W programie imprezy będzie też finał VIII edycji konkursu o zasięgu ogólnokrajowym "WZOROWY OGRODNIK" w 6 kategoriach (warzywnictwo pod osłonami, rośliny ozdobne pod osłonami, warzywnictwo gruntowe, sadownictwo, szkółkarstwo roślin ozdobne, kategoria specjalna).
Zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetkami z brązu
Podczas XVI Dni Ogrodnika odbędą się fachowe imprezy towarzyszące.
Planujemy  spotkania ogrodników w celu większej integracji tej grupy zawodowej.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

Informacje: Zespół Doradczy WODR w Kaliszu – 62-800 Kalisz, ul. Kolegialna 4.
tel./fax 62 7575423
e-mail: dniogrodnika@wp.pl
Kierujący Dniami Ogrodnika – mgr inż. Stanisław Zabarski
tel. kom. 501 123 769, e-mail: ogrod-zabarski@tlen.pl
Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa
– Oddział w Kaliszu – tel. 62 7672042

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.