Dni Ogrodnika

  XVI  Dni Ogrodnika – Targi Międzynarodowe to impreza wystawiennicza o charakterze promocyjno – konsultacyjnym przeznaczona dla ogrodników uprawiających warzywa i rośliny ozdobne w gruncie i pod osłonami, plantatorów roślin jagodowych, sadowników, szkółkarzy, punktów zaopatrzenia ogrodniczego, doradców i innych osób zainteresowanych branżą ogrodniczą.
  Są to największe targi specjalistyczne – ogrodnicze w kraju.

  Dni Ogrodnika odbywają się w Gołuchowie na terenie Ośrodka Kultury Leśnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Czartoryskich i pięknego parku arboretum – 17 km od Kalisza.
  Termin XVI edycji to 13-14 września 2014 r.

  Formuła targów nie obejmuje żadnej sprzedaży kiermaszowej.
  W roku 2014 będą wprowadzone pawilony plenerowe nowej generacji , które wpłyną na poprawę warunków ekspozycji i  estetykę (analogiczne do pawilonu 5/6 w minionej edycji).
  W roku 2013 udział wzięło ponad 220 czołowych firm – prezentujących najnowsze technologie i środki produkcji dla ogrodnictwa m.in. takie jak: nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, stymulatory wzrostu, ciągniki i nowoczesne maszyny ogrodnicze, wyposażenia przechowalni i chłodni, podłoża, systemy nawadniania, fertygacji, doświetlania, urządzenia sortujące i pakujące, mierniki, automatyka szklarniowa, konstrukcje, zasłony, szkło, folie, urządzenia ciepłownicze, włókniny oraz wiele innych. Ofertę przedstawiły też firmy produkujące sadzonki roślin jagodowych i sadowniczych oraz ozdobnych uprawianych pod osłonami i w gruncie.

  Odwiedziło nas ponad 10 000 osób związanych z branżą ogrodniczą z całego kraju i zagranicy (Rosja, Ukraina, Czechy, Estonia, Norwegia,  Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Węgry).
  Podczas XVI Dni Ogrodnika, jak każdego roku, naukowcy m.in. z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, będą bezpłatnie udzielali porad w punktach konsultacyjnych. Będą też punkty informacyjne agencji rządowych (np: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARiMR, ARR, KRUS, PIORiN, IOR-PIB,  WODR i innych) i porady prawne.
  Odwiedzający, będą mogli zapoznać się z licznymi projektami – programami prowadzonymi przez jednostki naukowe i badawcze.
  Ofertę zakupu najnowszych publikacji fachowych przedstawią wydawnictwa: m.in. HORTPRESS, PLANTPRESS, Polskie Wydawnictwo Rolnicze.
  Corocznie wzrasta ilość firm biorących udział w naszych targach, oraz wielkość ekspozycji.
  W programie imprezy będzie też finał VIII edycji konkursu o zasięgu ogólnokrajowym "WZOROWY OGRODNIK" w 6 kategoriach (warzywnictwo pod osłonami, rośliny ozdobne pod osłonami, warzywnictwo gruntowe, sadownictwo, szkółkarstwo roślin ozdobne, kategoria specjalna).
  Zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetkami z brązu
  Podczas XVI Dni Ogrodnika odbędą się fachowe imprezy towarzyszące.
  Planujemy  spotkania ogrodników w celu większej integracji tej grupy zawodowej.
  Wstęp wolny. Zapraszamy.

  Informacje: Zespół Doradczy WODR w Kaliszu – 62-800 Kalisz, ul. Kolegialna 4.
  tel./fax 62 7575423
  e-mail: dniogrodnika@wp.pl
  Kierujący Dniami Ogrodnika – mgr inż. Stanisław Zabarski
  tel. kom. 501 123 769, e-mail: ogrod-zabarski@tlen.pl
  Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa
  – Oddział w Kaliszu – tel. 62 7672042

  ZOSTAW KOMENTARZ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj