fbpx
Strona głównaPozostałeDni Konia Arabskiego - Polska 2007

Dni Konia Arabskiego – Polska 2007

Ponad 160 koni pochodzących z najlepszych polskich stadnin można było podziwiać w sobotę i niedzielę, 11-12 sierpnia w Janowie Podlaskim. Odbywał się tu XXIX Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi.

Prezentowano konie ze stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie, Białce oraz z hodowli prywatnych. Tegoroczne Dni Konia Arabskiego odbywały się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Impreza odbywała się w jubileuszowej atmosferze, gdyż Stadnina Koni w Janowie Podlaskim, obchodzi w tym roku 190-lecie istnienia.

Uroczystości otworzył minister rolnictwa i rozwoju wsi Wojciech Mojzesowicz. Minister podkreślił, że stadnina w Janowie Podlaskim jest nie tylko najstarszą Stadniną Państwową w Polsce, ale też jedną z trzech najstarszych na świecie. Wszystkim gościom minister W. Mojzesowicz życzył wielu wrażeń, udanych transakcji i mile spędzonego na Podlasiu czasu.

Wielu współczesnych hodowców z całego świata, będących wielbicielami janowskiego araba, przyjeżdża tu co roku, aby oglądać konie, wymienić się doświadczeniami i dokonywać transakcji biznesowych.

“Ta impreza ma wymiar światowy i cieszę się że sprzedawane tu konie są wyznacznikiem cen światowych” – powiedział minister. W tym roku podczas 38 Aukcji Koni Arabskich “Pride of Poland”, w głównej aukcji, zostały wystawione do sprzedaży 33 klacze i 2 ogiery. Najwyższą cenę 300 tys. euro uzyskano za 4. letnią gniadą klacz Pietę.

ministerstwo rolnictwa
foto: źródło www.janow.arabians.pl
autor: Wiesław Pawłowski

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.