Dni Konia Arabskiego – Polska 2007

Ponad 160 koni pochodzących z najlepszych polskich stadnin można było podziwiać w sobotę i niedzielę, 11-12 sierpnia w Janowie Podlaskim. Odbywał się tu XXIX Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi.

Prezentowano konie ze stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie, Białce oraz z hodowli prywatnych. Tegoroczne Dni Konia Arabskiego odbywały się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Impreza odbywała się w jubileuszowej atmosferze, gdyż Stadnina Koni w Janowie Podlaskim, obchodzi w tym roku 190-lecie istnienia.

Uroczystości otworzył minister rolnictwa i rozwoju wsi Wojciech Mojzesowicz. Minister podkreślił, że stadnina w Janowie Podlaskim jest nie tylko najstarszą Stadniną Państwową w Polsce, ale też jedną z trzech najstarszych na świecie. Wszystkim gościom minister W. Mojzesowicz życzył wielu wrażeń, udanych transakcji i mile spędzonego na Podlasiu czasu.

Wielu współczesnych hodowców z całego świata, będących wielbicielami janowskiego araba, przyjeżdża tu co roku, aby oglądać konie, wymienić się doświadczeniami i dokonywać transakcji biznesowych.

“Ta impreza ma wymiar światowy i cieszę się że sprzedawane tu konie są wyznacznikiem cen światowych” – powiedział minister. W tym roku podczas 38 Aukcji Koni Arabskich “Pride of Poland”, w głównej aukcji, zostały wystawione do sprzedaży 33 klacze i 2 ogiery. Najwyższą cenę 300 tys. euro uzyskano za 4. letnią gniadą klacz Pietę.

ministerstwo rolnictwa
foto: źródło www.janow.arabians.pl
autor: Wiesław Pawłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności