Dlaczego warto zostać na wsi?

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich wspólnie  z Podlaską Izbą Rolniczą zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pt. „Młodzi nadzieją podlaskiego rolnictwa – czyli dlaczego warto zostać na wsi – konkurs na najciekawszy artykuł”.

Celem konkursu jest aktywizacja młodych ludzi, którzy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich poglądów na temat pracy i życia na wsi oraz możliwości rozwoju obszarów wiejskich oraz zachęcenie młodych ludzi do pozostania na wsi i dążenia do rozwoju obszarów wiejskich. Ponadto zwiększenie pewności siebie młodzieży, która stoi przed dylematem zamieszkać w mieście czy jednak pozostać na wsi (pomoc w dokonaniu tego wyboru), docenienie zdolności literackich młodzieży ze szkół średnich (artykuł będzie mógł trafić do szerszego grona odbiorców z całego województwa) i prezentacja potencjału młodych ludzi, którzy są przyszłością podlaskiej wsi.

Konkurs  przeznaczony jest dla młodzieży szkół średnich. Polega on na napisaniu artykułu, w którym młodzi ludzie opiszą dlaczego warto żyć i pracować na wsi i jak będzie wyglądał ich rozwój. Następnie nadesłane prace w terminie od 1 do 16 września 2016 r. zostaną ocenione przez partnerów przedsięwzięcia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 30 września 2016 roku. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody finansowe .

Źródło: PIR