fbpx
Strona głównaPozostałeWywiadDlaczego rolnicy pomimo obiecanej pomocy będą nadal protestować?

Dlaczego rolnicy pomimo obiecanej pomocy będą nadal protestować? [video]

W piątek padła zapowiedź środowego protestu rolników na polsko-ukraińskim przejściu w Medyce. Dlaczego tamtejsi rolnicy pomimo obiecanej pomocy znów będą protestować? I jak wygląda sytuacja podkarpackich rolników w tej chwili? Po piątkowej konferencji prasowej Oszukanej Wsi pytaliśmy o to jednego z nich.

– Dzisiejsza konferencja miała miała taki cel, aby zaapelować do wszystkich rolników, do wszystkich włodarzy, naszych rządzących, że nas bardzo źle potraktowano. To co nam obiecano, te wszystkie dopłaty […] to jest jakiś wielki absurd i zlekceważenie nas. Nic do tej pory nie zostało wdrożone a na domiar powstał nowy problem jeśli chodzi o dopłaty do zboża, bo weszła gryka i wnioski zostały anulowane, nowe wnioski trzeba składać – wyjaśnia.

– Na dzień dzisiejszy zboże konsumpcyjne jest skupowane po 630 złotych, ponad 120 procent spadło to zboże. To dlaczego produkty mączne nie staniały, czemu nie staniała mąka, chleb, bułki […]. Na domiar złego mleko które skupowano w granicach 3 zł/l skupują w granicach 2 zł, 1,8 zł. To proszę sobie wyobrazić, jaki to jest spadek. Ale jeśli chodzi o koszty, wszystko poszło do góry – dodaje.

1 KOMENTARZ

  1. Nie dają – źle, dają – źle. Niech poda ich lider po ile sprzedał rzepak i pszenicę w zeszłym roku, jakoś nie obchodziło go że olej drogi, że mąka droga. Może na chłopskich plecach do sejmu by się chciało? Samoobrona bis.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]