fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyDlaczego cła są skuteczniejsze od zakazu importu? Trwa protest rolników na Opolszczyźnie

Dlaczego cła są skuteczniejsze od zakazu importu? Trwa protest rolników na Opolszczyźnie

Konferencją prasową w Prudniku rozpoczął się dzisiejszy protest “tysiąca ciągników” na Opolszczyźnie. Głos zabrał m.in. przewodniczący Agrounii, Michał Kołodziejczak.

Podczas konferencji przewodniczący Agrounii stwierdził, że zakaz importu towarów rolnych z Ukrainy nie będzie skutecznym rozwiązaniem problemu na polskim rynku. Uznał, że zboże trafiające do Unii Europejskiej będzie nadal stanowiło konkurencję dla polskiego ziarna. Jako hipotetyczny przykład podał pobliskie Czechy, do których może ono trafiać i stanowić konkurencję dla polskich rolników.

Należy podkreślić, że dzisiejszy protest nie jest inicjatywą wyłącznie Agrounii, ale m.in. lokalnych związków rolników. Obecni podczas konferencji związkowcy podkreślali, że gdyby słuchano ich zawczasu, ciągników na drogach dzisiaj by nie było. Całość konferencji znajduje się poniżej:

2 KOMENTARZE

  1. **KTO protestuje? Nażarci oligarchowie rolni nie rolnicy, chcą obalić rząd i tyle to tylko populizm polityczny na dodatek na rękę Putinowi. Amen. Ps. Putin przyjdzie i ich zeżre razem z ich zbożem 🇷🇺Agrounia🇷🇺**

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]