fbpx
Strona głównaPozostałeBioenergiaDla kogo i ile pieniędzy na odnawialne źródła energii? Program Energia dla...

Dla kogo i ile pieniędzy na odnawialne źródła energii? Program Energia dla wsi w szczegółach [video]

Już 25 stycznia rusza program Energia dla wsi, w ramach którego rolnicy i spółdzielnie energetyczne będą mogły ubiegać się o dofinansowania na odnawialne źródła energii. Program jest jednym z elementów budowania przez państwo niezależności energetycznej.

Nad programem, którego łączny budżet wynosi 1 mld złotych pracowały wspólnie Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dziś przyszedł czas na omówienie programu; zrobili to minister rolnictwa Henryk Kowalczyk wraz z minister klimatu i środowiska Anną Moskwą. O programie mówił także wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski, a w szczegółach omówiła go kierownik Zespołu Energetyki Rozproszonej w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Agnieszka Karwat i to właśnie z tej części konferencji, najważniejszej dla potencjalnych beneficjentów programu przygotowaliśmy materiał wideo:

Pierwszy nabór w ramach programu ruszy już 25 stycznia, a jego budżet będzie wynosił 100 mln złotych.

– Dzięki realizacji programu zwiększy się dostępność inwestycji OZE dla rolników oraz wszystkich zainteresowanych współpracą w ramach spółdzielni energetycznych. Taka forma sprzyjać będzie odnoszeniu korzyści przez polską wieś, takich samych jakie są udziałem m.in. przedsiębiorstw energetycznych, które realizują inwestycji OZE. Oznacza to dodatkowe dochody dla rolników i jednocześnie obniżenie kosztów pozyskania energii przez mieszkańców obszarów wiejskich – mówił podczas konferencji minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Z kolei minister klimatu Anna Moskwa podkreśliła znaczenie programu w kontekście wsparcia dochodowości polskich gospodarstw w niełatwej przecież sytuacji gospodarczej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.