Dla kobiet – innowatorek w rolnictwie

Europejska Organizacja Rolników Copa zachęca kobiety – rolniczki do udziału w konkursie  o Europejską Nagrodę Innowacji  2018.  Wnioski należy składać do 17 kwietnia 2018 roku.

baner KUHN

– Tematem tegorocznej nagrody za innowację dla rolników płci żeńskiej jest” Innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju rolnictwa “. Rolniczki stanowią 42 proc. wszystkich zatrudnionych w rolnictwie w UE i są motorem innowacji. Przyczyniają się do bardziej ekonomicznego, środowiskowego i społecznie zrównoważonego sektora rolnego  poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Promują sektory rolnictwa i leśnictwa, które są w stanie dostosować się do współczesnych wyzwań – mówi Lotta Folkesson, przewodnicząca Grupy Roboczej Copa ds. Kobiet

Jak zaznacza Copa ta nagroda ma na celu podkreślenie innowacyjnych działań i projektów realizowanych przez kobiety zajmujące się rolnictwem i leśnictwem w całej UE.

Baner Samasz

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się  w dniach 15-19 października 2018 r. w Brukseli, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich.

Źródło: Copa – Cogeca

SDF baner
Baner KWS - wariant III
Baner Delaro Forte

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.