Dla kobiet – innowatorek w rolnictwie

Europejska Organizacja Rolników Copa zachęca kobiety – rolniczki do udziału w konkursie  o Europejską Nagrodę Innowacji  2018.  Wnioski należy składać do 17 kwietnia 2018 roku.

– Tematem tegorocznej nagrody za innowację dla rolników płci żeńskiej jest” Innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju rolnictwa “. Rolniczki stanowią 42 proc. wszystkich zatrudnionych w rolnictwie w UE i są motorem innowacji. Przyczyniają się do bardziej ekonomicznego, środowiskowego i społecznie zrównoważonego sektora rolnego  poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Promują sektory rolnictwa i leśnictwa, które są w stanie dostosować się do współczesnych wyzwań – mówi Lotta Folkesson, przewodnicząca Grupy Roboczej Copa ds. Kobiet

Jak zaznacza Copa ta nagroda ma na celu podkreślenie innowacyjnych działań i projektów realizowanych przez kobiety zajmujące się rolnictwem i leśnictwem w całej UE.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się  w dniach 15-19 października 2018 r. w Brukseli, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich.

Źródło: Copa – Cogeca