fbpx

Dla dzieci rolników

W  tegoroczne wakacje dzieci rolników będą mogły wypoczywać na atrakcyjnych koloniach organizowanych przez organizacje społeczne, zawodowe lub samorządowe działające na rzecz rozwoju wsi.

Jest to możliwe przede wszystkim dzięki dofinansowaniu wypoczynku wakacyjnego  przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Wypoczynek letni w formie wyjazdowej organizowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 roku życia, których co najmniej jedno z rodziców /prawnych opiekunów ubezpieczone jest w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego(jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno-rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Jak ustaliliśmy organizacja zobowiązana jest zapewnić wszystkim uczestnikom wypoczynku zakwaterowanie tylko i wyłącznie w budynkach ośrodków wypoczynkowych, domach wczasowych, pensjonatach itp., posiadających pełne węzły sanitarne oraz pokoje mieszkalne dla maksimum 6 dzieci oraz całodzienne wyżywienie; ponadto transport do i z miejsca wypoczynku, ubezpieczenie, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i medycznej oraz program kulturalno – oświatowy oraz program promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Dofinansowanie z Funduszu Składkowego nie może wynieść więcej niż 80% kosztów zadania, a organizacja zobowiązana jest ponieść min. 20% kosztów z własnych środków lub innych źródeł i przedstawić je w rozliczeniu.

Źródło: FSUSR

 

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner