fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaDieta drobiowa zawsze zdrowa – bawiąc edukują

Dieta drobiowa zawsze zdrowa – bawiąc edukują

28 maja na zielonych terenach nieopodal Term w Uniejowie odbędzie się Dzień Dziecka realizowany prze Stowarzyszenie Innowatorów Wsi w ramach zadania pt.: „Dieta drobiowa zawsze zdrowa”. Celem akcji jest przede wszystkim  edukacja oraz podnoszenie świadomości dzieci z zakresu zdrowego odżywiania.

– W ramach zadania pt.: „Dieta drobiowa zawsze zdrowa” organizujemy  największe wydarzenie z okazji Dnia Dziecka w województwie łódzkim. W ciągu całego eventu spodziewamy się udziału blisko 2500 uczniów szkół podstawowych. Na zielonych terenach nieopodal Term w Uniejowie czeka na uczestników dzień pełen atrakcji. Zaczynając od darmowego wejścia na teren kompleksu termalno-basenowego, pokazu kulinarnego w wykonaniu finalisty programu MasterChef Junior – Kuby Tomaszczyka, koncertu Kosmokwaków, cennych prelekcji, aż po niezliczoną liczbę gier i zabaw,  w tym dmuchany tor przeszkód, malowanie twarzy, animacje itp. Każde dziecko podczas wydarzenia będzie mogło skorzystać z darmowego cateringu, bazującego na mięsie drobiowym. Uczniowie szkół będą mieli możliwość wystartowania w turnieju piłki nożnej, zostaną rozstrzygnięte konkursy plastyczne i fotograficzne, w których przewidziane zostały atrakcyjne nagrody dla zwycięzców – informuje Krzysztof Łukasz ze Stowarzyszenia Innowatorów Wsi.

Zadanie zostało sfinansowane z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego  i ma na celu podniesienie świadomości młodych ludzi na temat odżywiania oraz pozytywnego wpływu mięsa na zdrowie.

W tym celu, jak zapowiadają organizatorzy zaplanowane zostały dwie prelekcje podczas, których specjaliści uświadomią najmłodszych słuchaczy jakie wartości odżywcze zawiera drób oraz jak żyją i co jedzą ptaki hodowlane, obalając przy tym mity na temat antybiotyków czy sterydów podawanych na fermach.

Źródło: Innowatorzy Wsi

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.