Diamentowy ORLEN OIL

Redakcja miesięcznika Forbes już po raz siódmy opracowała zestawienie firm najszybciej zwiększających swoją wartość. Wśród laureatów tytułu Diament Forbes 2013 nie mogło zabraknąć ORLEN OIL. Spółka ORLEN OIL, z siedzibą w Krakowie, znalazła się na czwartym miejscu rankingu małopolskich przedsiębiorstw o przychodach powyżej 250 mln zł.

Kraków, położony przy autostradzie A4, w bliskiej odległości od Śląska – największej polskiej aglomeracji, dysponujący portem lotniczym, stał się atrakcyjną lokalizacją dla ogólnopolskich centrali. – Wybór siedziby głównej naszej firmy w Krakowie był podyktowany przede wszystkim czynnikami logistycznymi. Takie umiejscowienie pozwala na efektywne zarządzanie wszystkimi trzema zakładami produkcyjnymi: w Jedliczu, Trzebini i Płocku – tłumaczy Renata Szostak, Prezes Zarządu ORLEN OIL.
Systematyczny rozwój oferty asortymentowej w połączeniu z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowych technologii produktów jest jednym z decydujących elementów wpływających na konkurencyjność i pozycję rynkową ORLEN OIL. Dzięki wszechstronnej ofercie, spółka jest w stanie zaspokoić oczekiwania i potrzeby odbiorców – zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych, w kraju i za granicą. Do dynamicznego rozwoju firmy przyczyniło się również pozyskanie cennych partnerów rynkowych takich, jak Yamaha, ISUZU i SsangYong, rekomendujących oleje silnikowe Platinum ORLEN OIL jako produkty najwyższej jakości.
 

Na listę Diamentów trafiły firmy najszybciej zwiększające swoją wartość, wykazujące dodatni wynik finansowy oraz wartość kapitałów własnych w latach 2009–2011, ocenianie pod kątem rentowności i wysokiej płynności bieżącej.

W wyniku dokładnych analiz wyłoniono 1931 przedsiębiorstw spełniających kryteria Forbesa, w tym:
184 w kategorii firm dużych (powyżej 250 mln przychodu)
511 w kategorii firm średnich (50–250 mln przychodu)
1236 w kategorii firm małych ( 5–50 mln przychodu).
 
Pełna lista laureatów na stronie: www.diamentyforbesa.pl
 
 
Oprac. EG (źródło: ORLEN OIL)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności