fbpx

Diamentowe Gody producenta nawozów

Od początku istnienia Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. są wiodącym w kraju producentem nawozów azotowych. ZAK S.A. stanowią diament polskiej chemii, a na rynkach UE i świata mają mocną, stabilną pozycję, konkurencyjną ofertę, świetne wyniki finansowo-ekonomiczne. Diamentowy, 60-ty, Jubileusz istnienia i działalności celebrowany jest od początku tego roku. N

Obchody jubileuszu ZAK S.A. świętowano podczas majowego seminarium naukowego organizowanego wspólnie z SITPChem pt. 60 lat kędzierzyńskiej fabryki urodzaju”. Prezentacje i dyskusje skupiły się na przeszłości i współczesności produkcyjnej w Spółce, jak również perspektywach rozwoju ZAK i całej branży chemicznej.
W ślad za prelekcjami, 5 i 6 czerwca w Hotelu “Centralny” ZAK S.A. zorganizowały dwie oficjalne uroczystości jubileuszowe.

Pierwszego dnia w Hotelu “Centralny” odbyła się tradycyjna uroczystość, podczas której, z okazji Dnia Chemika, wyróżnionym pracownikom ZAK S.A. wręczono odznaki Zasłużony Pracownik ZAK S.A., a partnerom zewnętrznym – “Za Zasługi dla Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A.” Dodatkowo, Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta przyznał odznaki honorowe “Za Zasługi Dla Województwa Opolskiego””, zaś Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.. uhonorowano odznaką zbiorową “Za Zasługi Dla Województwa Opolskiego””.

6 czerwca, także w Hotelu “Centralny”, uroczystość rozpoczęła się prezentacją filmu dot. działalności firmy pt. “Diamentowy Jubileusz”. Wśród 250-ciu zaproszonych gości znaleźli się politycy, reprezentanci wojewódzkich oraz lokalnych władz samorządowych i powiatowych, przedstawiciele Rady Nadzorczej, byli prezesi Spółki, przedstawiciele współpracujących firm i instytucji gospodarczo-finansowych, ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych mediów oraz Pracowników Spółki -jednym słowem Przyjaciele Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. Kulminacyjnym i najbardziej uroczystym momentem obchodów była gala wręczenia odznaczeń “Zasłużony dla Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A.”. Po gratulacjach dla Odznaczonych Gości przyszedł moment na uhonorowanie Spółki tytułem Solidnego Pracodawcy 2007 w kategorii ogólnopolskiej.

Druga część uroczystości, rozpoczęta urodzinowym tortem, była czasem na spotkania i rozmowy Gości, który urozmaicały występy gwiazd: recital Malicki Show oraz prowadzona przez Marka Sierockiego Gitariada i występy laureatów Szansy na sukces w przebojach muzycznych lat 60-tych.

Zwieńczeniem obchodów 60-lecia ZAK S.A. był festyn dla wszystkich mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic w dniu 7 czerwca. Program obfitował w atrakcje i rozmaitości począwszy od koncertów, poprzez teatr ognia, pokaz fajerwerków, aż do wesołych miasteczek, licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych, smacznej gastronomii i dyskoteki. Gwiazdami muzycznymi byli: Kasia Cerekwicka, Boney M i Golec uOrkiestra.

źródło: ZAK S.A.
foto: Jerzy Kowalewski

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner