Deutz-Fahr Tour w trakcie

Same Deutz-Fahr Tour 2015 trwa. Jest to świetna okazja zarówno do sprawdzenia ciągników, które są flagowymi produktami marki, jak i najnowszego „dziecka” SDF – modelu serii 9TTV.

W dniach 29-30. września w Galinach (pow. bartoszycki, woj. warmińsko-mazurskie) zostały zorganizowane pokazy polowe dla dziennikarzy w ramach Same Deutz-Fahr Tour. Na początek spotkania z dziennikarzami, Jarosław Figurski, specjalista ds. produktu przedstawił trochę teorii… a dokładniej mówiąc opowiedział pokrótce o maszynach Same Deutz-Fahr oraz o zmianach i innowacjach, które w ostatnim czasie zostały w nich wprowadzone.

I tak, w nowych ciągnikach SDF, producent zapewnia nowe funkcje iMonitora 2.0. Mamy już możliwość sprawdzenia na nim liczników, dzięki nowej zakładce w programie. Z czym to się wiąże? Możemy zapisać dane z licznika, przenieść je na zewnętrzny nośnik pamięci i tworzyć profil pracy z ich użyciem. Program może zapamiętać dane takie, jak: tempomaty, pamięci prędkości obrotowej silnika, spadek obrotów silnika w trybie pracy z WOM, startowa prędkość jazdy po uruchomieniu silnika ciągnika w trybie Auto i WOM, ustawienia podnośnika, ustawienia funkcji AutoWOM, ustawienia rozdzielaczy hydrauliki, ustawienia ASM, czy sekwencje operacji w Comfortip. Wśród flagowych produktów SDF są ciągniki, ładowarki teleskopowe, linia zielonkowa i kombajny zbożowe. Omówione były zarówno same ciągniki, jak i ich układy napędowe oraz systemy prowadzenia i programowania pracy Agrosky.

Po części teoretycznej można było w końcu „przejść do rzeczy”, czyli w praktyce wypróbować omawiane systemy i innowacje w ciągnikach serii 5,6,7 i 9. Największym zainteresowaniem cieszył się obecny na miejscu przedstawiciel serii 9, w pełni automatyczny Agrotron 9340TTV. Ciągnik, nie dość, że ma sporą moc (6-cylindrowy silnik o poj. 7,8 litra z dwoma turbosprężarkami), nową przekładnię bezstopniową ZF Terramatic TMT 32 i osiąga prędkość maksymalną do 60 km/h, to jeszcze świetnie sprawdza się w polu, ma potężny podnośnik i nadaje się do różnego osprzętu. Dodatkowo, najnowszy design, zaprojektowany przez włoskich specjalistów z biura Giugiaro Design to kolejny atut, który został doceniony również przez jury konkursu Tractor of the Year 2015 – model ten zwyciężył w kategorii Design.

Renata Struzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności