fbpx
Strona głównaFirmy i produktyDeLaval otworzył kolejną oborę z VMS

DeLaval otworzył kolejną oborę z VMS

W Gospodarstwie Szołdry, należącym do Kombinatu Rolniczo – Przemysłowego w Manieczkach (woj. wielkopolskie), Firma DeLaval otworzyła kolejną oborę, w której zainstalowano robot udojowy VMS. Obora w Szołdrach jest kolejną, po gospodarstwie Małgorzaty iTomasza Kubiaków z Lubotynia, instalacją zastępującą w pełni pracę dojarza.

Większość stada w Szołdrach, liczącego 600 krów, jest dojona za pomocą dojarni karuzelowej HBR na 26 stanowisk. Wydzielone stado około 67 krów dojone jest robotem udojowym DeLaval VMS. W obrębie gospodarstwa funkcjonuje również dojarnia typu rybia ość. W oborze zainstalowano także urządzenia do automatycznej dezynfekcji wymion i racic. Cielęta karmione są za pomocą automatycznej wypajalni CF500, a żywienie krów rozwiązuje samojezdny wóz paszowy.

Ceremonia otwarcia obory DeLaval VMS odbyła się na terenie Kombinatu Manieczki w dniu 16 mają br. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Artur Ławniczak – wiceminister rolnictwa, Cezary Mikulski – prezes DeLaval Sp. z o.o., Leszek Hądzlik – Prezes Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Wojciech Mróz – prezes Kombinatu Manieczki.

Uroczyste przecięcie wstęgi, zwieńczyło rok intensywnych prac związanych z instalacją robota udojowego DeLaval VMS w Szołdrach.

Otwarcie obory poprzedziło seminarium w Dolsku w ośrodku Villa Natura, podczas którym omawiano szereg zagadnień związanych z samą konstrukcją i użytkowaniem robotów udojowych VMS.

To już druga funkcjonująca w Polsce obora z robotami udojowymi DeLaval VMS. Trwają przygotowania do udostępnienia kolejnych tego typu inwestycji.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.