DeLaval: Dwie nowości

Firma DeLaval wprowadziła właśnie na rynek dwie nowości. Automatyczna waga do krów jest łatwa w montażu i pozwala na pomiar wagi zwierzęcia w ruchu. System do mycia powierzchni WS1 wykorzystuje wodę zmycia idrugiego płukania instalacji udojowej.

Wprowadzona do oferty firmy Automatyczna waga do krów może pracować
w systemie Alpro oraz jako samodzielne urządzenie. Zaletą wagi jest pomiar wagi krowy bez konieczności jej zatrzymywania, co nie wpływa negatywnie na ruch krów. Pomiary przekazywane do systemu zarządzania stadem można analizować na wykresach itabelach, również wpołączeniu z innymi parametrami, takimi jak wielkość udoju, czy zdarzenia hodowlane. Waga jest łatwa w montażu inie zajmuje dużo miejsca.

Kolejna nowość to DeLaval WS1 – system do mycia powierzchni. Jest to system mycia hal udojowych, posadzek w poczekalniach ina oborach, który wykorzystuje wodę zmycia idrugiego płukania instalacji udojowej. Urządzenie może również wykorzystywać wodę deszczową. Jest łatwe w montażu, zajmuje niewiele miejsca. Pozwala znacząco obniżyć zużycie wody w gospodarstwie, co ma wpływ nie tylko na ograniczenie kosztów, ale również na ochronę środowiska.

Przykładowe dzienne zużycie wody w oborze (bez WS1) z obsadą 200 dojonych krów, halą udojową 2×12, wyposażona w myjnię C200 wynosi 0,86 m3/dzień. Zastosowanie systemu WS1 ogranicza zużycie wody do 0,48 m3/dzień. Daje to oszczędność rzędu 56% objętości wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności