Debiut nowych ciągników Farmtrac

Na tegorocznych targach AGRO SHOW Bednary 2011 zadebiutowały dwa nowe modele ciągników Farmtrac – 7100 DT i 7110 DT. Data i miejsce oficjalnego pokazania ciągników zostały starannie dobrane. Rolnicze targi w Bednarach to wydarzenie ściągające tłumy rolników nie tylko z Polski ale i zagranicy.

Nowe modele, podobnie jak ciągniki oferowane dotychczas, oparte są o najwyższej klasy komponenty renomowanych marek. Nowością jest skrzynia niemieckiej firmy ZF oraz elektrohydrauliczne sterowanie podnośnikiem EHR marki BOSCH. Zastosowanie światowych rozwiązań daje gwarancję, że 7100 DT i 7110 DT odegrają kluczową rolę w swoim segmencie rynku, podobnie jak dotychczasowy lider sprzedaży segmentu do 75 koni mechanicznych, model 675 DT – tłumaczy Piotr Kalinowski, Dyrektor Handlu i Marketingu Farmtrac Tractors Europe Sp. z o.o.
Dobra praca konstruktorów Farmtrac z Mrągowa przyniosła już pierwsze rezultaty. Seria 7100 DT została uhonorowana nagrodą Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi” w uznaniu za praktyczne rozwiązania i korzystny stosunek ceny do jakości.
Polski producent docenia to wyróżnienie, chociaż, jak przyznają nieoficjalnie przedstawiciele firmy, nagroda nie jest dla nich zaskoczeniem biorąc pod uwagę, że przy budowaniu nowych ciągników kierowano się taką samą filozofią jak przy budowie wspomnianego 675 DT, który w tym roku zdobył cenną, prestiżową nagrodę – tytuł “Maszyny Roku”
Dotychczas ciągniki Farmtrac oferowane były w zakresie mocy od 33 do 88 koni mechanicznych. 7100 DT i 7110 DT poszerzają ten zakres odpowiednio do 98 i 110 koni mechanicznych. Jednostki napędowe tradycyjnie pochodzą z fabryki Perkinsa w Wielkiej Brytanii. Silnik mocniejszego ciągnika, oprócz turbosprężarki, wyposażono w intercooler. Jednostki napędowe spełniają normy emisji spalin Euro IIIA.
Wysoką jakość ciągników, potwierdzoną markowymi rozwiązaniami, widać również w pozostałych elementach ciągnika:

  • Skrzynia biegów ZF Power Shift z szesnastoma biegami do przodu i wstecz z dwuzakresowym wzmacniaczem momentu i zsynchronizowanym rewersem.
  • Sterowany elektrohydraulicznie (EHR Bosch) podnośnik o udźwigu 4900 kg.
  • Wydajny układ hydrauliczny o wydatku pompy 85 l/min, 3 pary szybkozłączy.
  • Przednia oś napędzana marki CARRARO.
  • Komfortowa, przestronna, ergonomiczna, ogrzewana kabina z siedzeniem pneumatycznym marki Grammer.
  • WOM o czterech prędkościach 540/1000/430/750.
  • W standardzie dostępne są opony o rozmiarach 420/85R24 przód i 480/70R38 tył.

Nowe modele Farmtrac cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających AGRO SHOW 2011. Wśród nich można było spotkać wielu dotychczasowych użytkowników ciągników tej marki, planujących w niedalekiej przyszłości zakup 100/110-konnych ciągników Farmtrac.
Firma Farmtrac mieści się w Mrągowie, gdzie od prawie 12 lat produkuje ciągniki na rynek Europy, przy czym zdecydowana większość produkcji trafia na rynek polski.
Ze względu na dużą ilość zamówień, czas oczekiwania na modele 7100 DT i 7110 DT nieco się wydłużył. Obecnie realizowane są zamówienia złożone jeszcze przed oficjalną premierą nowych ciągników. Pokazuje to jak dużym zaufaniem darzą polscy rolnicy tę stosunkowo młodą polską markę ciągników rolniczych.