fbpx
Strona głównaZwierzętaBydłoDarmowy poradnik dla hodowców bydła mlecznego znów dostępny

Darmowy poradnik dla hodowców bydła mlecznego znów dostępny

1000 hodowców bydła mlecznego może otrzymać bezpłatny poradnik wspierający ich w codziennej pracy. Na 70 stronach publikacji znajdują się niezbędne  informacje na temat tego jak uprawiać użytki zielone od siewu do pokosu, jak zakiszać zebrany materiał oraz w jaki sposób optymalizować żywienie krów mlecznych.

Reedycję darmowego informatora „Vademecum użytków zielonych, czyli jak poprawić wydajność łąk i pastwisk” przygotowali eksperci programu Krowie na Zdrowie z firm Barenbrug, CLAAS, Corteva i De Heus.

W poradniku, w sposób przystępny dla odbiorcy, zaprezentowano najważniejsze wskazówki i porady dotyczące pielęgnacji użytków zielonych, stosowania inokulantów do zakiszania traw i lucerny oraz racjonalizacji żywienia krów mlecznych. W trakcie lektury Vademecum, hodowcy poznają także zalecenia dotyczące użytkowania maszyn zielonkowych – ich odpowiedniego ustawienia i eksploatacji – oraz szczegółowe wyniki z przeprowadzonego przez Krowie Na Zdrowie projektu badawczego „Idealna Bela”, mającego na celu wyodrębnienie i opisanie zmiennych, które wpływają na proces przygotowania optymalnych balotów z traw oraz lucerny.

Pierwsza edycja Vademecum cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród hodowców, którzy  w szybkim tempie wyczerpali przygotowany nakład. Publikacje trafiły także do wielu szkół rolniczych. Eksperci Krowie na Zdrowie mają nadzieję, że dzięki wznowieniu dystrybucji poradnika, ze wskazówek, które pomogą w optymalizacji prowadzenia gospodarstw mlecznych, skorzysta jeszcze więcej polskich rolników. Zwłaszcza, że prowadzenie gospodarstwa mlecznego stanowi duże wyzwanie, szczególnie w dzisiejszych czasach. Ciągły wzrost kosztów produkcji, nieprzewidywalność przebiegu sezonu, wahania cen mleka w skupie to tylko niektóre ze zmiennych, do jakich muszą przystosować się hodowcy bydła mlecznego.

Publikację Vademecum użytków zielonych, czyli jak poprawić wydajność łąk i pastwisk można otrzymać za darmo poprzez zgłoszenie na stronie programu – www.krowienazdrowie.pl/zgloszenie. Inicjatorzy akcji pokrywają koszty wysyłki wersji papierowej poradnika na wskazany przez hodowcę adres. W edycji 2022 na dystrybucję czeka 1000 sztuk darmowych materiałów edukacyjnych.

Publikacji patronują partnerzy programu Krowie na Zdrowie: Barenbrug, CLAAS, Corteva i De Heus.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.