Danone zwycięzcą

29 października, podczas gali towarzyszącej konferencji Globe Forum w Gdańsku, ogłoszono zwycięzców pierwszej, polskiej edycji konkursu Innowacja Zrównoważonego Rozwoju Globe Award. Zwycięzcą została firma Danone i jej innowacyjny projekt obliczania emisji CO2 w całym łańcuchu wytwórczym.

Innowacyjność projektu polega na obliczeniu wielkości emisji na każdym etapie tworzenia produktu – zaczynając od produkcji i dostawy surowców oraz opakowań, po zużycie opakowań przez konsumenta, a następnie ustalenie celu dla firmy – i każdej jej części – w obszarze redukcji emisji CO2.
Ta nagroda jest dla nas dużym wyróżnieniem, nasza strategia zrównoważonego rozwoju została doceniona pozytywnie przez Jury. Jednym z naszych celów biznesowych jest stosowanie takich technologii i rozwiązań, które pomogą nam w jak największym stopniu zredukować emisję CO2. Pozostałą ilość dwutlenku węgla planujemy zrekompensować, aby nasz wpływ na środowisko był neutralny. Przed nami międzynarodowy etap konkursu, mam nadzieję, że także podczas tego etapu nasze działania zostaną dostrzeżone – mówi Przemek Pohrybieniuk, członek zarządu i dyrektor ds. relacji zewnętrznych i zrównoważonego rozwoju Danone.

Globe Award to międzynarodowa nagroda. Edycja polska jest organizowana wraz z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności