Dalszy ciąg przecen unijnego rzepaku. Spadała także cena pszenicy. Drożeje kukurydza

fot. A. Arabska

Drugi dzień z rzędu spadały ceny unijnej pszenicy. Na giełdzie w Paryżu w ciągu dwóch dni, po osiągnięciu we wtorek rekordowej ceny, cena pszenicy w kontraktach grudniowych spadła o 6 euro, osiągając wczoraj pod koniec dnia 305,5 EUR/t. Spadek cen kontynuował także rzepak.

– W Paryżu pszenica z dostawą w grudniu spadła w ciągu dwóch dni o 6 euro, do 305,5 eur/t, pod wpływem realizacji zysków związanej z przerwą świąteczną w USA. Nadal obecne poziomy wycen pszenicy nigdy wcześniej nie były notowane – czytamy w serwisie e-WGT.

Cena rzepaku spadła, chociaż nieznacznie, bo o zaledwie 0,69 proc., co daje 4,75 EUR/t. Tym samym jego cena wyniosła 686,5 EUR/t. Nieco odmiennie sytuacja wygląda za oceanem; na giełdzie w Winnipeg cena canoli wzrosła, choć bardzo nieznacznie, bo o 0,31 proc.

Wzrost cen dotyczył za to kukurydzy.

– Styczniowa kukurydza umocniła się wczoraj, a jej wycena zbliża się do 260 eur/t, co jest oczywiście historycznym szczytem dla tego terminu dostawy. Drożej (nawet powyżej 280 eur/t) kosztowała w lipcu kukurydza z ubiegłorocznych zbiorów – informuje serwis e-WGT.

W czwartek giełda amerykańska nie funkcjonowała ze względu na Święto Dziękczynienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności