fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówDalsze ograniczanie produkcji nawozów jest nieuniknione

Dalsze ograniczanie produkcji nawozów jest nieuniknione

Najpierw polscy i litewscy producenci ograniczyli produkcję nawozów azotowych z powodu wysokich cen gazu, następnie dołączyła do nich Yara. Jak informuje serwis Czaap, perspektywa wysokich cen gazu przez ograniczenie rosyjskich dostaw spowoduje dalsze ograniczenie produkcji nawozów.

Chodzi przede wszystkim o nawozy azotowe, dla których gaz jest głównym składnikiem generującym koszty produkcji. Wg serwisu Czaap, europejscy producenci będą teraz importować amoniak, aby kontynuować ograniczoną produkcję.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku nawozów potasowych i fosforowych. Ich ceny na światowych rynkach spadają po osiągnięciu najwyższych cen w maju tego roku. Jest to wynik osłabnięcia paniki zakupowej po wprowadzeniu sankcji na produkty z Rosji i Białorusi; ocenia się, że z powodu spadku popytu i wysokich zapasów w najbliższej perspektywie ceny fosforanu amonu będą spadały.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.