Dalgety Agra Polska z nowym dyrektorem zarządzającym

Na stanowisku dyrektora zarządzającego Dalgety Agra Polska Sp. z o.o. 10 kwietnia nastąpiła zmiana warty – dotychczas urzędującego Janusza Klucińskiego zastąpił Rafał Prendke.

Rafał Prendke  jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Kazachskiego Uniwersytetu Państwowego w Ałma-Acie. Posiada tytuł MBA Nottingham Business School. W 2014 roku obronił doktorat z marketingu międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Posiada on ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe, które zdobył piastując kierownicze stanowiska w Polsce, a także min. w Kazachstanie, Chinach, Austrii, Turcji czy Ukrainie. Odpowiadał między innymi za konsolidacje biznesowe, optymalizacje procesów, restrukturyzacje, kreowanie strategii oraz duże projekty inwestycyjne. Jest osobą nastawioną na planowanie strategiczne i mocny rozwój biznesowy firmy.

Dalgety Agra Polska Sp. z o.o. należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej  Origin, znajduje się w gronie czołowych firm, zajmujących się kompleksową obsługą rolnictwa. Zakres serwisu obejmuje doradztwo agrotechniczne, dystrybucję środków niezbędnych do produkcji roślinnej – nawozów, kwalifikowanego materiału siewnego, środków ochrony roślin, produktów niepestycydowych oraz skup płodów rolnych.

Rozwój jest jednym z kluczowych elementów strategii Dalgety. W najbliższych latach planowane są kolejne inwestycje, m.in. następny nowoczesny zakład produkcji kwalifikowanego materiału siewnego.
Renata Struzik, za: Dalgety Agra Polska