Dach ciepły, choć wentylowany

Wymogi norm budownictwa energooszczędnego, dotyczące termoizolacyjności budynków, odnoszą się również do dachów wentylowanych. Ale takie dachy nie znikną! Materiały termoizolacyjne THERMOREFLEX, przy niewielkiej grubości gwarantują właściwe zabezpieczenie dachów wentylowanych.

Dach jest głównym źródłem strat energetycznych budynku. Szczególnie widoczne jest to w przypadku konstrukcji dachu wentylowanego, gdzie pustki powietrzne wpływają na właściwości termiczne przegrody. Wymaga to zabezpieczenia odpowiednimi materiałami. Niewielka grubość warstwy izolacji THERMOREFLEX – 45 mm – daje porównywalną efektywność, jak tradycyjne materiały izolacyjne, które są do pięciu razy grubsze, osiągając nawet do 20 cm. Wielowarstwowa izolacja skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu ciepła, warstwy środkowe odbijają promieniowanie podczerwone, jak również redukują przenikanie zimnego lub gorącego powietrza, zmniejszając rozpraszanie ciepła.
Materiał jest niepalny i w 100% nieprzemakalny, nie ulega procesom starzenia, zachowując swoje właściwości przez kilkadziesiąt lat. THERMOREFLEX jest nietoksyczny, niedrażniący i stanowi zabezpieczenie akustyczne. Jest odpowiedni do tworzenia izolacji wewnętrznych stropów, podłóg, ścian a także drobniejszych prac, jak tworzenie ekranów za kaloryferami czy termoizolacji drzwi garażowych.


Informacje dodatkowe:
Tegola Polonia Ltd jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce włoskich producentów materiałów budowlanych: Tegola Canadese S.pA., General Membrane S.p.A, Tema Technologies and Materials S.r.l. Tegola Polonia została utworzona w 1992 roku jako jedna z ponad dwudziestu działających w świecie spółek stowarzyszonych z firmą Tegola Canadese S.p.A. Tegola Canadese jest europejskim liderem w produkcji dachówek bitumicznych – zajmuje 43% rynku. Zakłady produkcyjne mieszczą się w Vittorio Veneto (północne Włochy) oraz w Dawidowie (około 100 km od Moskwy).