Czym jest AMAFERM?

Po wyjątkowo niesprzyjającym dla zbioru oraz produkcji pasz objętościowych suchych i soczystych (siana, sianokiszonki i kiszonki) 2010 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku firma Provimi wprowadziła w lutym br. produkt o nazwie AMAFERM, który zwiększa strawność włókna oraz produkcję mleka, obniżając jednocześnie koszty produkcji.

AMAFERM nie jest antybiotykiem, probiotykiem, drożdżami ani też hormonem. Jest produktem fermentacji Aspergillus Oryzae, zalecanym jako dodatek zootechniczny (Comission Regulation No. 537/2007) w żywieniu przeżuwaczy.

Florę przeżuwaczy stanowią bakterie, pierwotniaki i grzyby. Te ostatnie tworzą najmniejszą, bo około 8-procentową grupę i są wąskim gardłem w procesie trawienia komórek roślinnych. To grzyby, a wśród nich Neocallimastix frontalis i niektóre bakterie celuloityczne, są przede wszystkim odpowiedzialne za rozkład celulozy i hemicelulozy w ściankach komórek roślinnych. Jeśli ściana komórki roślinnej nie zostanie rozbita i strawiona, bakterie nie wnikną do środka komórki i nie strawią jej treści.

AMAFERM zwiększa i przyspiesza rozwój grzyba Neocallimastix frontalis, a tym samym zwiększa i przyspiesza rozwój flory bakteryjnej i pierwotniaków żwacza, odpowiedzialnych za trawienie komórek. W konsekwencji zwiększa się strawność paszy oraz wydajność mleczna krów.
Jest to produkt z około 20-letnią tradycją. Z powodzeniem jest stosowany przez hodowców z Francji, Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Włoch, Anglii i innych krajów europejskich. Jest jednym z najlepiej poznanych i przebadanych tego typu produktów na świecie.

Informacje o produkcie
W związku ze zróżnicowaniem stosowanych technologii żywienia bydła, Provimi wprowadziło na rynek dwie formy AMAFERMU – formę czystą wymagającą przygotowania przedmieszki i formę gotową do użycia – TMR.

 

Przeznaczenie

Bydło mleczne, cielęta, opasy i mbo

Okres przydatności

24 miesiące

Okres przydatności

25 kg

Konsystencja i kolor

Proszek o żółto-kremowym kolorze

 

 

 

Dawkowanie w g/szt./dzień

 

 

AMAFERM

AMAFERM TMR

Krowy mleczne

3 – 5

200 – 250

Cielęta

1,2 – 1,5

80 – 100

Opasy, mbo

3

200

Każde 25 groszy wydane dziennie na jedną krowę daje nawet do 1 zł zysku.
Zastosowanie
– w postaci czystej (w koryto) lub w produkcji pasz własnych (w formie przedmieszki) w gospodarstwie;
– technologia TMR – w formie TMR gotowej do użycia;
– w produkcji mieszanek mineralno-witaminowych jako dodatek podwyższający jakość;
w przemyśle paszowym, jako dodatek do pasz, koncentratów i premiksów.

 

Provimi Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności