fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeCzy wyznaczanie terminu stosowania nawozów naturalnych ma sens?

Czy wyznaczanie terminu stosowania nawozów naturalnych ma sens?

Według rolników z województwa łódzkiego konieczne jest wydłużenie terminu stosowania nawozów naturalnych do 30 listopada, a docelowo doprowadzenie do zniesienia terminów stosowania nawozów azotowych, mineralnych oraz nawozów naturalnych płynnych i stałych stosowanych na gruntach ornych.

– Wielu rolników sygnalizuje nam, że w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi nie ma możliwości zastosowania obornika w danym okresie, dlatego wnioskujemy o całkowite zniesienie terminów stosowania nawozów azotowych mineralnych oraz nawozów naturalnych płynnych stosowanych na gruntach ornych – mówi Bronisław Węglewski, prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

Zdaniem samorządu rolniczego występujące w ostatnich latach globalne ocieplenie sprawia, że zastosowanie obornika w późniejszym czy wcześniejszym terminie nie spowoduje zagrożenia dla środowiska. Jak podkreśla IRWŁ rolnicy mają pełną świadomość, kiedy i w jakich warunkach stosować nawożenie i terminy ich stosowania powinny być uzależnione od panujących warunków atmosferycznych.

1 KOMENTARZ

  1. Nikt nie stosuje nawozów na śnieg , czy zamarznięte pola, każdy stosuje wtedy kiedy można przyorac , i nie stwarza to zagrożeń. Przepisy te nie są zbyt mądre i powinny być zniesione .

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.