fbpx
Strona głównaPrawo i finanseUbezpieczenia i przepisyCzy szkody suszowe oszacują komisje powoływane przez wojewodę?

Czy szkody suszowe oszacują komisje powoływane przez wojewodę?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie przewiduje powrotu do szacowania szkód spowodowanych wystąpieniem suszy przez komisje powoływane przez wojewodę.

W ocenie  resortu rolnictwa  uruchomiona w 2020 roku publiczna aplikacja pozwala na sprawne i szybkie zebranie wniosków od rolników oraz weryfikację danych z dostępnymi bazami danych.

– Określenie rzeczywistych strat w poszczególnych gospodarstwach rolnych  spowodowanych wystąpieniem suszy byłyby możliwe po wprowadzeniu obowiązku prowadzenia rachunkowości rolnej i przedstawieniu przez producentów rolnych danych finansowych z gospodarstwa rolnego – odpowiada rolnikom zaniepokojonym ,,sprawnym’’ działaniem aplikacji suszowej Ryszard Bartosik, sekretarz stanu w MRiRW.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.