fbpx
Strona głównaWiadomościCzy ogórki sprzedawane w Polsce pochodzą z Rosji ?

Czy ogórki sprzedawane w Polsce pochodzą z Rosji ?

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych na wniosek rolników z Małopolski  zwrócił się do wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka  o zbadanie sytuacji na rynku ogórków w związku z importem dużej ilości ogórków o niewyjaśnionym pochodzeniu i nieznanej jakości.

– Rolnicy obawiają się, że ogórki importowane z Macedonii, Grecji oraz Niemiec mogą nie spełniać wymogów jakościowych obowiązujących Polsce. Zachodzi bowiem podejrzenie, że część z nich pochodzi z Rosji. Wskazują na to dumpingowe ceny oferowane przez importerów. Cena polskich ogórków wynosi 4 zł za kg, natomiast importerzy oferują 2,5 zł za kilogram. Destabilizuje to rynek warzyw w Polsce – uzasadnia Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych

Dlatego też KRIR postukuje do szefa resortu rolnictwa i rozwoju wsi o wyjaśnienie sytuacji przez odpowiednie służby państwowe takie jak Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.