fbpx
Strona głównaPozostałeCzy minister Sawicki zostanie zdymisjonowany

Czy minister Sawicki zostanie zdymisjonowany

Wczorajszy wniosek ministra Sawickiego o dymisja prezesa KRUS Romana Kwaśnickiego, to jak się okazuje nie tylko efekt wykrytych nieprawidłowości, ale także wewnętrznej walki pomiędzy wicepremier Waldemarem Pawlakiem a ministrem rolnictwa – twierdzi dzisiejsza “Rzeczpospolita”. Gazeta donosi, że już od pewnego czasu w resorcie rolnictwa, krąży pogłoska o dymisji Sawickiego, o której ma zadecydować właśnie wicepremier Pawlak.

Prezes KRUS to protegowany wicepremiera. Wniosek o dymisje podpisał także Donald Tusk. Jak donosi gazeta W. Pawlak, który obecnie przebywa w Chinach, próbował jeszcze telefonicznie interweniować u premiera w sprawie Kwaśnickiego, ale było już za późno.

– Sawicki czekał na odpowiedni moment i gdy tylko Pawlak wyjechał, natychmiast złożył wniosek o odwołanie Kwaśnickiego – powiedział Rz” jeden z czołowych działaczy PSL związanych z wicepremierem. Twierdzi on, że Sawicki w tej sprawie już wcześniej dogadał się z Tuskiem.

Kontrole wykazały, że w KRUS panował nepotyzm. Po za tym wylicznono, że presez Kasy pokonał w przeciągu pięciu miesięcy aż 40 tys. km, głównie, jak się okazało, odwiedzjąc rodzinne strony. Dlatego minister Sawicko i premier Tusk wnioskują o odwołanie Kwaśnickiego.

Obecnie funkcję prezesa KRUS pełni Bogusław Uljasz. W. Pawlak zabiegał, by skompromitowanego prezesa zastąpić Janem Kopczykiem. Ten jednak również był oskarżany o nieprawidłowości, gdy kierował KRUSem w latach 2002-2006. Dlatego też na jego ponowny powrót na fotel prezesa nie wyraził zgody ani Sawicki ani premier Tusk – twierdzi gazeta.

To ponoć nie jedyna różnica zdań jaka ostatnio pojawiła się pomiędzy Sawickim a Pawlakiem.Dziennik”” napisał, że PO groziło PSL zerwaniem koalicji, gdyby Ludowcy nie poparli forsowanej przez Platformę reformy KRUS.

Politycy PO dementują te pogłoski, mówiąc, że to kaczka dziennikarska. Otoczenie Pawlaka z PSL, twierdzi, że lepiej zrobić reformę KRUS z PO niż dać się od niej odsunąć.

Jaki los czeka ministra Sawickiego po powrocie Waldemara Pawlaka z Chin? Na razie trudno to przewidzieć. Ministerstwo jak na razie nie wydało żadnego komunikatu w sprawie tych doniesień. Dziś za to o godz. 12.00 w siedzibie KRUS, odbędzie się konferencja prasowa zwołana przez prezesa Kwaśnickiego w sprawie wniosku ministra rolnictwa o jego odwołanie.

ZaRzeczpospolitą”” i TVN24 – opr. MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.