fbpx
Strona głównaWiadomościZ krajuCzy komisarz Wojciechowski powinien podać się do dymisji? Jak odpowiedziano w sondażu?

Czy komisarz Wojciechowski powinien podać się do dymisji? Jak odpowiedziano w sondażu?

Ostatnio na celowniku znalazł się unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Zdaniem niektórych polityków opozycji, w tym Donalda Tuska, powinien się on podać do dymisji. Zarzut jest zasadniczo jeden – indolencja w sprawie ochrony polskiego rynku przede wszystkim zbóż przed zalaniem towarami z Ukrainy.

Na ten temat zdążyli się już wypowiedzieć także respondenci za sprawą sondażu, który dla Rzeczpospolitej przeprowadziła agencja badawcza SW Research. Na pytanie czy Janusz Wojciechowski powinien zrezygnować ze stanowiska w Komisji Europejskiej odpowiedzi “Tak udzieliło 53,4% respondentów, na “Nie” było 17,3%, zaś bez zdania w tej sprawie było 29,3% respondentów.

Sam zainteresowany stwierdza, że swoje zadania wykonał na 200%. Już na początku kwietnia komisarz Wojciechowski chociażby na Twitterze wyliczał swoje działania na rzecz na rzecz złagodzenia skutków kryzysu:

Cały czas trwają negocjacje przedstawicieli Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii i Bułgarii z przedstawicielami Komisji Europejskiej; wg informacji RMF FM olej słonecznikowy, mąka, miód, cukier, owoce miękkie, jaja, mięso, mleko i produkty mleczne z Ukrainy mogłyby zostać objęte czasowym zakazem importu, jeżeli stwierdzono by ich szkodliwy wpływ dla lokalnych rynków. Spotkanie w tej sprawie ma odbyć się dziś o 13.

Wydaje się, że w dobie tak ważnych decyzji nie czas na kwestie personalne, a bądź co bądź, polski komisarz ds. rolnictwa to zawsze polski komisarz ds. rolnictwa…

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]