fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCzy faktycznie nie można ujawnić podmiotów skupujących ukraińskie ziarno?

Czy faktycznie nie można ujawnić podmiotów skupujących ukraińskie ziarno?

Na temat ujawnienia tożsamości podmiotów, które “dorobiły się” na zakupie taniego ukraińskiego zboża wypowiedział się dzisiaj minister Henryk Kowalczyk. Głos w tej sprawie zabrał także komisarz Janusz Wojciechowski.

W rozmowie z Polsat News minister kowalczyk poinformował, że osobiście chciałby, aby dane ww. podmiotów zostały upublicznione oraz że resort rolnictwa takimi danymi dysponuje. Trwają jednak konsultacje prawników nad taką możliwością.

Głos w sprawie zabrał także komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski.

– A propos listy importerów, ujawnić czy nie.. “…ochrona tajemnic przedsiębiorstwa nie powinna mieć zastosowania w przypadkach, w których ujawnienie tajemnicy przedsiębiorstwa służy interesowi publicznemu w zakresie ujawnienia nieprawidłowości…”. – z dyrektywy UE 2016/943 – napisał jak zwykle aktywny na Twitterze polityk.

Czy poznamy listę importerów? Zdaniem wielu związkowców jest to pierwszy krok, jaki powinien zostać wykonany po stronie rządowej.

Zobacz także:

Interia: Dymisja ministra Kowalczyka jeszcze przed świętami

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]