fbpx
Strona głównaPozostałeKRIRCzy będzie więcej pieniędzy na dopłaty do ubezpieczeń upraw?

Czy będzie więcej pieniędzy na dopłaty do ubezpieczeń upraw?

O to wnioskuje do ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy Krajowa Rada Izb Rolniczych. Już wcześniej KRIR sygnalizowała o niedostatecznym wsparciu na ten cel.

Jak informuje KRIR, rolnicy skarżą się na firmy ubezpieczeniowe, które zawarły umowy z Ministerstwem w zakresie dopłat, że te nie chcą już zawierać polis ze względu na wyczerpanie się środków finansowych.

– Wszyscy rolnicy, którzy mają obowiązek ubezpieczenia 50% upraw powinni mieć również możliwość skorzystania z ubezpieczenia objętego dopłatami do składek z budżetu państwa – czytamy w komunikacie KRIR.

Zdaniem organizacji wielu rolników ma problem z ubezpieczeniem upraw, ponieważ terminy początku kampanii ubezpieczeniowej w wielu przypadkach nie pokrywają się z terminami agrotechnicznymi, a te z kolei są różne w zależności od regionu kraju.

Aby uniknąć powtarzającej się corocznie sytuacji wyczerpania limitu środków,  Zarząd KRIR wnioskuje więc o uruchomienie rezerw budżetowych na dopłaty do ubezpieczeń.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.