Czy będzie więcej pieniędzy na dopłaty do ubezpieczeń upraw?

O to wnioskuje do ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy Krajowa Rada Izb Rolniczych. Już wcześniej KRIR sygnalizowała o niedostatecznym wsparciu na ten cel.

Jak informuje KRIR, rolnicy skarżą się na firmy ubezpieczeniowe, które zawarły umowy z Ministerstwem w zakresie dopłat, że te nie chcą już zawierać polis ze względu na wyczerpanie się środków finansowych.

– Wszyscy rolnicy, którzy mają obowiązek ubezpieczenia 50% upraw powinni mieć również możliwość skorzystania z ubezpieczenia objętego dopłatami do składek z budżetu państwa – czytamy w komunikacie KRIR.

Zdaniem organizacji wielu rolników ma problem z ubezpieczeniem upraw, ponieważ terminy początku kampanii ubezpieczeniowej w wielu przypadkach nie pokrywają się z terminami agrotechnicznymi, a te z kolei są różne w zależności od regionu kraju.

Aby uniknąć powtarzającej się corocznie sytuacji wyczerpania limitu środków,  Zarząd KRIR wnioskuje więc o uruchomienie rezerw budżetowych na dopłaty do ubezpieczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności