Czy będzie rozszerzenie płatności dobrostanowej o kury nioski, brojlery, indyki, opasy i konie?

fot. J. Wasak

Wygląda na to, że w najbliższym czasie nie. A na pewno nie w obecnie obowiązującym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Takie dopłaty są jednak uwzględnione w przygotowywanym Planie Strategicznym.

Działanie Dobrostan zwierząt w obecnym PROW funkcjonuje od zeszłego roku dla krów i świń i od obecnego również dla owiec. Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiedzi na wniosek Krajowej Rady Izb Rolniczych, rok 2022 będzie ostatnim rokiem tego działania w ramach PROW 2014-2020 i nie jest przewidywane jego “wzbogacenie” o kolejne gatunki.

Ministerstwo poinformowało jednocześnie, że w Planie Strategicznym planowane jest rozszerzenie płatności dobrostanowych o kury nioski, kurczęta brojlery, indyki utrzymywane z przeznaczeniem na produkcję mięsa, opasy i konie, jest więc duża szansa, że takie dopłaty zaczną obowiązywać od 2023 roku.

3 KOMENTARZE

  1. Żadnych dopłat nie powinno być ,ale jak już to do produkcji.np. 1litra mleka 1kilograma żywca ( wieprzowina wołowina drób) 1kilograma zboża 1szt innych zwierząt A nie do archaicznych hetkarów Tylko nie roby zyskują i cwaniacwto. Prawdziwi producenci żywności mają po dupie

  2. A może tak równo potraktowali hodowców koni, a nie tylko dopłaty do bydła. Widać kto jest grupa uprzywilejowaną. Do każdego konia powinna być tak samo dopłata do jednostki tak jak dają do każdej sztuki bydła co roku.

    • Żadnych dopłat nie powinno być ,ale jak już to do produkcji.np. 1litra mleka 1kilograma żywca ( wieprzowina wołowina drób) 1kilograma zboża 1szt innych zwierząt A nie do archaicznych hetkarów Tylko nie roby zyskują i cwaniacwto. Prawdziwi producenci żywności mają po dupie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności