Czy 125 mln euro wsparcia wystarczy?

Do Agencji Rynku Rolnego w okresie od dnia 18 do 30 sierpnia 2014 r. wpłynęło ok. 8,8 tys. powiadomień od producentów zamierzających przeprowadzić operacje przewidziane w rozporządzeniu Komisji nr 932/2014 ustanawiającym tymczasowe nadzwyczajne środki wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z rosyjskim embargiem.

Zapotrzebowanie na środki wsparcia wynikające z powiadomień złożonych do ARR w powyższym okresie wynosi ponad 85 mln EUR.

Informacja ta 4 września została przekazana do Komisji Europejskiej zgodnie z przepisami ww. rozporządzenia Komisji.

Kolejna informacja dotycząca powiadomień zgłoszonych od poniedziałku do środy w bieżącym tygodniu zostanie przekazana 8 września br.

Wobec tak wysokiej kwoty pomocy oszacowanej tylko w odniesieniu do polskich producentów owoców i warzyw zainteresowanych tym mechanizmem wsparcia, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podejmuje działania mające na celu zwiększenie budżetu, gdyż przewidziane wsparcie w wysokości 125 mln euro dla producentów owoców i warzyw w całej Unii Europejskiej jest dalece niewystarczające.

MRiRW /AT/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności