Cztery razy pięć porcji warzyw, owoców i soku…

…czyli kolejna, czwarta już edycja kampanii edukacyjno-informacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku” ruszyła.

Organizatorem kolejnej już edycji jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków, a ogólnopolska kampania prowadzona będzie w prasie, Internecie, radiu i telewizji i potrwa do grudnia 2015 r. Celem kampanii jest edukowanie społeczeństwa na temat zdrowego trybu życia, w tym odżywiania. W końcu odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Po raz kolejny w działania podejmowane w ramach kampanii „5 porcji warzyw, owoców lub soku” zaangażują się niezależni eksperci z zakresu zdrowia i zdrowego odżywiania, a w czwartej edycji kampanii „5 porcji warzyw, owoców lub soku” wezmą też udział znana aktorka – Katarzyna Glinka oraz popularny kucharz – Andrzej Polan, którzy będą w prosty i przystępny sposób obalać mity, dzielić się z widzami wiedzą jak zdrowo się odżywiać i dlaczego warto, aby w codziennej diecie znalazło się miejsce na warzywa, owoce i soki.
Program wdraża zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz jest zgodny z zaleceniami rady ds. diety, aktywności fizycznej i zdrowia przy ministrze zdrowia.

Renata Struzik, źródło: FAMMU/FAPA