Częstochowa gospodarzem finału tegorocznej edycji kulinarnej Bitwy Regionów

fot. K. Drozd

Do VI edycji „Bitwy Regionów” –  organizowanego prze Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich zgłosiło się 618 zespołów. W finale, który odbędzie się 4 września br. w Częstochowie, weźmie udział 16 zwycięskich drużyn.

Celem konkursu jest szerzenie idei patriotyzmu konsumenckiego, promocja polskiej żywności, lokalnej kuchni i tradycji. „Bitwa Regionów” jest nowoczesnym narzędziem budowania marki polskiej wsi.

Tegoroczna edycja konkursu ze względu na epidemie COVID – 19 częściowo odbywa się w przestrzeni wirtualnej. W pierwszym etapie uczestnicy mieli zaprezentować w formie video potrawę regionalną. Czas prezentacji nie mógł przekroczyć dwóch minut.

– Od ponad 150 lat ostoją tradycji, kultury, a także wzorem wspólnego działania na terenach wiejskich są Koła Gospodyń Wiejskich. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim gospodyniom za dotychczasowe zaangażowanie w kultywowanie polskich tradycji, także w wymiarze lokalnym. „Bitwa Regionów” to prawdziwe święto kuchni polskiej. Różnorodność kulturowa sprawia, że możemy poznawać Polskę poprzez smaki, przepisy, historie płynące z poszczególnych kuchni regionalnych – mówi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Finał „Bitwy Regionów”, w którym zaprezentuje się 16 zespołów KGW – zwycięzców regionalnych etapów zaplanowano na 4 września br. w Częstochowie. Wydarzenie to będzie towarzyszyło Krajowej Wystawie Rolniczej oraz Dożynkom Jasnogórskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności