fbpx
Strona głównaWiadomościCzeski Senat odrzucił ustawę o minimalnym udziale krajowej żywności w sklepach

Czeski Senat odrzucił ustawę o minimalnym udziale krajowej żywności w sklepach

Wczoraj czeski Senat odrzucił nowelizację ustawy stanowiącą o minimalnym udziale krajowych produktów w sklepach. Projekt trafił do Izby Poselskiej i tam prawdopodobnie przepadnie.

Trudno bowiem liczyć, że znajdzie wystarczające dla odrzucenia weta poparcie.

Przyjęty przez czeski Parlament projekt zakładał, że od przyszłego roku 55 proc. żywności w sklepach będzie pochodziło z Czech, zaś do 2028 ten udział miał się zwiększyć do 73 proc.

O odrzucenie nowelizacji ustawy apelował m.in. minister rolnictwa Miroslav Toman, bo chociaż chwalił pomysł wprowadzenia kwot, to ostatecznie stwierdził, że projekt ustawy jest wadliwy i w rezultacie mogłaby ona zaszkodzić rolnikom i producentom, a także, że jest niewykonalna.

Do odrzucenia senackiego weta potrzebnych jest 101 na 200 głosów, jednak układ sił w Izbie Poselskiej pozwala przewidywać, że najprawdopodobniej nie uda się go odrzucić.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.