fbpx

Czas ochrony zbóż w terminie T-1. Dlaczego rolnik wybrał Duet na Start od BASF (video)

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Mamy czas ochrony zbóż w terminie T-1. W plantacjach prowadzonych mniej intensywnie można zastosować sprawdzony Duet na Start. Zakupić go możemy w pakiecie korzyści w ramach specjalnego programu BeneFito firmy BASF. Taką opcję, wybrał rolnik z powiatu poznańskiego.

Przy sprzyjającej aurze jaką mieliśmy i nadal mamy choroby grzybowe atakują intensywnie, zatem niezbędna jest kompleksowa ochrona zbóż w pierwszych wiosennych terminach.

W plantacjach prowadzonych  mniej intensywnie w terminie T-1 eksperci firmy BASF proponują sięgnąć po sprawdzony Duet na Start, zawierający dwa produkty: Empartis  w dawce 0,75 l/ha i Flexity 0,25 l/ha. Rozwiązanie to składa się z trzech substancji czynnych (krezoksym metylowy, boskalid + metrafenon), które działając zapobiegawczo i interwencyjnie radzą sobie ze wszystkimi patogenami zagrażającymi roślinom zbóż w terminie T-1. Można stosować je w temperaturach poniżej 10°C w uprawach pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego i jęczmienia jarego.

Po taki komplet preparatów sięgnął odwiedzony przez nas rolnik, który jak sam mówi, że Duet na Start sprawdził się w poprzednim sezonie, zatem i w tym roku w pszenicy będzie stosował ten zestaw. Co więcej produkt nabył w programie BeneFito – czyli korzystnie cenowo, a uzyskane rabaty wykorzysta w kolejnych zakupach.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.