Czas na zmianę Wspólnej Polityki Rolnej

“Niech Cię usłyszą posłowie EU!” – to hasło zainaugurowanej 19 maja w Unii Europejskiej kampanii „Dobra żywność, Dobre rolnictwo’’.

Jej celem jest uświadomienie, że: unijna polityka rolna dotyczy nas wszystkich, rolnictwo musi zostać przekształcone w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, społeczeństwo obywatelskie może i powinno mieć wpływ na reformę WPR, a także przekonanie europosłów biorących udział w pracach nad reformą WPR i głosowaniach oraz rządów krajowych w zakresie wprowadzania WPR w planach strategicznych każdego kraju.

Jak informuje Fundacja WFF Polska kampania wspierana jest przez ponad 300 organizacji społeczeństwa obywatelskiego z 22 krajów.

– Pamiętajmy, że rok 2020 jest kluczowym momentem dla przyszłości europejskiej polityki rolno-żywnościowej. W tym roku Unia Europejska i rządy krajowe podejmą najważniejsze decyzje. W czasie zagrożeń kryzysem klimatycznym, degradacją środowiska naturalnego, wyludnieniem obszarów wiejskich – konieczne jest działanie, by w przyszłości europejskie rolnictwo gwarantowało bezpieczeństwo żywnościowe wszystkim mieszkańcom UE. Wkraczamy w gorącą fazę negocjacji reformy WPR – to moment, w którym możemy zapobiec zmarnowaniu kolejnej dekady! Europejskie polityki rolna i żywnościowa muszą zostać zmienione! – mówi Magdalena Melaniuk z Fundacji WFF Polska.

Krzesimir Drozd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności