fbpx
Strona głównaWiadomościCzas na zmianę Wspólnej Polityki Rolnej

Czas na zmianę Wspólnej Polityki Rolnej

“Niech Cię usłyszą posłowie EU!” – to hasło zainaugurowanej 19 maja w Unii Europejskiej kampanii „Dobra żywność, Dobre rolnictwo’’.

Jej celem jest uświadomienie, że: unijna polityka rolna dotyczy nas wszystkich, rolnictwo musi zostać przekształcone w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, społeczeństwo obywatelskie może i powinno mieć wpływ na reformę WPR, a także przekonanie europosłów biorących udział w pracach nad reformą WPR i głosowaniach oraz rządów krajowych w zakresie wprowadzania WPR w planach strategicznych każdego kraju.

Jak informuje Fundacja WFF Polska kampania wspierana jest przez ponad 300 organizacji społeczeństwa obywatelskiego z 22 krajów.

– Pamiętajmy, że rok 2020 jest kluczowym momentem dla przyszłości europejskiej polityki rolno-żywnościowej. W tym roku Unia Europejska i rządy krajowe podejmą najważniejsze decyzje. W czasie zagrożeń kryzysem klimatycznym, degradacją środowiska naturalnego, wyludnieniem obszarów wiejskich – konieczne jest działanie, by w przyszłości europejskie rolnictwo gwarantowało bezpieczeństwo żywnościowe wszystkim mieszkańcom UE. Wkraczamy w gorącą fazę negocjacji reformy WPR – to moment, w którym możemy zapobiec zmarnowaniu kolejnej dekady! Europejskie polityki rolna i żywnościowa muszą zostać zmienione! – mówi Magdalena Melaniuk z Fundacji WFF Polska.

Krzesimir Drozd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.