Czas na Olsztyn

Tym razem w Olsztynie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Polskiego Kongresu Rolnictwa.

Patronem honorowym wydarzenia jest minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szatkowski, a także marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas oraz prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz. Współorganizatorem konferencji jest wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski.
Polski Kongres Rolnictwa 2014 to inicjatywa 10 spotkań sektora rolno-spożywczego na terenie całego kraju. Regionalne konferencje poruszają tematykę związaną z aktualną sytuacją w branży, poszukiwaniem nowych rynków zbytu dla polskiej żywności, rozwojem i modernizacją wsi przy udziale środków z budżetu unijnego i krajowego.
W spotkaniach udział biorą przedstawiciele organizacji branżowych, instytucji rządowych i samorządowych, rolnicy. Swój udział w olsztyńskiej edycji Kongresu potwierdzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego, rolnicy i przedsiębiorcy. Dodatkowo w konferencję zaangażowany jest również Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Uczestnicy będą oni dyskutować między innymi na temat handlu przygranicznego, szans płynących z działalności agroturystycznej, problemów i wyzwań, jakie stoją przed rolnictwem i obszarami wiejskimi w województwie warmińsko-mazurskim.

AT za organizatorami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności