fbpx
Strona głównaPozostałeCzas na "eFarmerów"

Czas na “eFarmerów”

Krajowa Rada Izb Rolniczych jako jedyna organizacja rolnicza z Polski uczestniczy w przygotowaniach do międzynarodowego projektu,, eFarmer mającego na celu pomoc rolnikom w składaniu wniosków o unijne dotacje.

ak nas poinformował Jakub Kemczyński z KRIR naczelnym założeniem współfinansowanego że środków UE w latach 2005/2006 projektu,, eFarmer jest utworzenie w sieci internetowej profesjonalnego portalu oferującego pełną i uporządkowaną wiedze na temat możliwych form pomocy dla rolnictwa w ramach Wspólnej Polityki rolnej oraz bezpośrednią i pośrednią pomoc w wypełnianiu i składaniu odnośnych wniosków.

,,eFarmer jest realizowany przez konsorcjum w skład, którego wchodzą izby rolnicze i placówki naukowe z państwa Grypy Wyszechradzkiej( Polska, Czechy, Słowacja, Węgry), a firma wiodącą jest Novitech A. S. ze Słowacji. Zakłada on również współpracę z krajowymi agencjami płatniczymi.
– Jednym z bezpośrednich zadań na terenie poszczególnych krajów jest wyznaczenie i przeszkolenie pilotażowej grupy specjalistów tzw. eFarmerów biegłych w problematyce związanej z Wspólna Polityką Rolną w kontekście danego państwa, szczególnie w zakresie techniki wypełniania wniosków o dopłaty obszarowe. Osoby te tworzyć będą sieć doradców do prezentacji i bezpośredniej pomocy rolnikom – mówi Jakub Kemczyński.

Docelowo w Polsce zakłada się utworzenie, co najmniej 550 takich stanowisk czyli kilkuset tak potrzebnych nowych miejsc pracy dla doradców sektora rolniczego.

Przez pierwsze 26 miesięcy począwszy od 1 stycznia 2005 roku,, eFarmer będzie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, zaś oferowane usługi będą bezpłatne. Następnie projekt przejdzie w fazę komercyjna zakładającą odpłatne korzystanie z oferowanych usług.


(WOC)

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.