fbpx
Strona głównaZwierzętaDróbCzarne chmury nad holenderskim drobiarstwem. Ptasia grypa atakuje

Czarne chmury nad holenderskim drobiarstwem. Ptasia grypa atakuje

Ptasia grypa zaatakowała fermy drobiu w Holandii. Producenci obawiają się, że mogą stracić nawet dorobek całego życia, ponieważ w promieniu 10 kilometrów od ostatniego miejsca gdzie wykryto ostatnie ognisko tej groźnej dla ptaków choroby znajduje się około 256 ferm drobiu.

Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz przedstawiciele holenderskiego rządu oceniają aktualną sytuację jako niezwykle niepojącą z uwagi na lokalizację wirusa. Lunteren  (gdzie wykryto wirusa na fermie kaczek) charakteryzuje się największym zagęszczeniem ferm drobiu w kraju. Szacuje się, że od października  2021 roku w Holandii straty w pogłowiu drobiu wyniosły ponad 3,5 miliona ptaków.

Jak dowiedzieliśmy się, obecnie podejmowane są działania prewencyjne, w tym decyzje o ubojach zlokalizowanego w bliskiej odległości drobiu. Co będzie dalej – nikt dziś nie może przewidzieć. Wszystko zależy czy uda się zatrzymać wirusa. A to – jak się przekonano w wielu krajach, w tym też w Polsce – nie jest łatwe.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.