Cyfrowa paleta barw, malarstwo i koncert

Prezentacja innowacyjnego programu do projektowania kolorystyki elewacji, wykład na temat znaczenia koloru w przestrzeni architektonicznej, operacja na otwartym mieście”, a wszystko spięte klamrą dwóch wydarzeń kulturalnych: wystawą malarstwa Stanisława Fijałkowskiego oraz koncertem Michała Urbaniaka.”

Taki program przygotował ATLAS, lider polskiego rynku chemii budowlanej, dla ponad 60 architektów, którzy 19 bm. spotkali się w Łodzi. – Z okazji premiery Cyfrowej Palety Barw ATLASA, chcieliśmy nadać temu spotkaniu wyjątkowo atrakcyjną formę – powiedział Przemysław Michalski z Działu Marketingu ATLASA. – Cyfrowa Paleta Barw ATLASA to narzędzie, umożliwiające dobranie odpowiednich rozwiązań kolorystycznych oraz wyeksportowanie wybranych kompozycji barwnych do programów specjalistycznych (Photoshop, 3DStudio, ArchiCAD). Algorytmy w tym programie zostały przygotowane w oparciu o wiedzę ekspertów ATLASA oraz specjalistów-kolorystów m.in. z Politechniki Krakowskiej, a połączyła je w profesjonalny program i zaprezentowała firma Multimedia Communication.

– Tego typu spotkania są bardzo potrzebne, bo wzbogacają o nowe treści świadomość architekta i jego warsztat pracy. Integrują środowisko i umożliwiają wymianę poglądów ludziom, którzy na co dzień pracują zamknięci w swoich pracowniach. ATLAS przygotował bardzo interesujący program i pomocne w naszej pracy narzędzie – powiedział architekt Zdzisław Machowicz.

Wprowadzeniem do prezentacji nowego programu był wykład dr. inż. architekt Justyny Tarajko-Kowalskiej z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej na temat znaczenia koloru w przestrzeni architektonicznej. Cyfrową Paletę Barw zaprezentował Maciej Krakowski z Multimedia Communication. Inny charakter miało wystąpienie dwóch znanych łódzkich architektów – Wojciecha Wycichowskiego i Andrzeja Walczaka (współwłaściciela ATLASA) – którzy przedstawili koncepcję słynnego już w całej Polsce planu przebudowy centrum Łodzi. Akcję nazwali operacją na otwartym mieście”.

Klamrę spotkania tworzyły dwa wydarzenia kulturalne: wystawa malarstwa Stanisława Fijałkowskiego, którą goście mogli obejrzeć w Atlasie Sztuki, najlepszej – według tygodnika Polityka – galerii prywatnej w Polsce, oraz koncert Michała Urbaniaka, światowej sławy jazzmana. Niezwykłą atrakcją był jam session, podczas którego publiczność muzykowała z artystą. Okazało się, że wśród architektów znaleźli się wirtuozi gry na flecie i na gitarze basowej.

– Cieszy zainteresowanie, z jakim przyjęta została nasza inicjatywa. To pierwsze z cyklu spotkań z architektami, które zaplanowaliśmy. Następne odbędą się w Krakowie i w Warszawie, a ich tematem będą także rozwiązania kolorystyczne – dodał Przemysław Michalski.

Źródło: ATLAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności