fbpx

Cukrowe blokady

Tydzień temu w okolicach Białegostoku, wczoraj pod Jeżewem. Pracownicy cukrowni Łapy i plantatorzy buraków cukrowych zablokowali drogę do Warszawy. Protest trwał godzinę i przebiegał spokojnie-ale emocje wokół planu zamknięcia jedynej podlaskiej cukrowni-nie gasną. N

Kierowcy jadący na Litwę byli zaskoczeni godzinnym postojem na trasie Białystok-Warszawa. Bardziej wyrozumiali byli Polacy.
Od dziesiątej drogę blokowało kilkudziesięciu pracowników Cukrowni Łapy i rolników uprawiających buraki cukrowe.
Plantatorzy i pracownicy cukrowni już od kilku miesięcy prowadzą akcje protestacyjne, apelują do władz krajowej spółki cukrowej i samego premiera. Bo w podlaskiem z uprawy buraków cukrowych i produkcji cukru żyje prawie trzy tysiące ludzi.
Reforma unijnego rynku zakłada zmniejszenie produkcji, zarząd Krajowej Spółki Cukrowej zdecydował więc o likwidacji rejonu plantatorskiego łapskiej cukrowni, a to -zdaniem protestujących-krok do likwidacji samej cukrowni.
Niekorzystne decyzje mógłby chyba cofnąć tylko sam premier. Bo do połowy lutego Agencja Rynku Rolnego ma przesłać plan restrukturyzacji do Komisji Europejskiej-po tym będzie już za późno.
Protestujący zapowiadają szóstego lutego pikietę przed Sejmem, chcą też rozmawiać z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem.

źródło:TVP redakcja rolna

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.