Cukier z drewna

Firma BASF i amerykański dostawca technologii Renmatix Inc. Wspólnie podejmą działania mające na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych technologii Plantrose firmy Renmatix, polegającej na produkcji cukrów przemysłowych z biomasy lignocelulozowej, jak podaje w najnowszy newsletter „Zrównoważony Rozwój” dla BASF.

Technologia PlantroseTM opracowana przez Renmatix pozwala na produkcję cukru przemysłowego z niejadalnej biomasy pochodzenia lignocelulozowego po konkurencyjnych kosztach.

Opatentowany proces polega na rozkładzie lignocelulozowych surowców (np. drewna, sieczki trzcinowej lub słomy) do postaci cukru przemysłowego w nadkrytycznym stanie wody przy wysokim ciśnieniu i temperaturze.

Dostępność cukrów przemysłowych w korzystnych cenach i wystarczających ilościach jest zatem bardzo ważna zarówno jako rozwiązanie przyjazne dla środowiska, jak i dla konkurencyjności produktów. Dołączenie surowców z biomasy w pierwszym etapie łańcucha wartości to przełomowe rozwiązanie, które może przyczynić się do uniezależnienia od surowców kopalnych, takich jak ropa naftowa używana do tej pory jako surowiec podstawowy.

Współpraca jest następstwem inwestycji wartej 30 mln dolarów przeprowadzonej przez BASF w ramach rozwoju technologii firmy Renmatix w styczniu 2012 roku.
wrp.pl na podst. BASF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności