Corum 502,4 SL w nowej odsłonie

Szkodniki bobowatych grubonasiennych cz.I

Preparat Corum 502,4 SL firmy BASF zyskał nową, rozszerzoną rejestrację. Do tej pory preparat był stosowany tylko w uprawach grochu, teraz można dzięki niemu eliminować zachwaszczenie w uprawie soi, bobiku i bobu, lucerny, koniczyny i esparcety.

Herbicyd BASF zawiera substancje czynne bentazon i imazamoks. Preparat jest w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, przeznaczony do stosowania nalistnie przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych. Środek zwalcza jednoroczne chwasty dwuliścienne i niektóre jednoliścienne.

Najbardziej wrażliwe na działanie preparatu są bodziszek, drobny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa i różowa, komosa biała, przetacznik bluszczykowy i rolny, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity i żółtlica drobnokwiatowa. Średnio wrażliwe z kolei są np. maki, chabry, chwstanice, przytulie, fiołki, wilczomlecze, czy rumiany.

Najlepiej stosować go do fazy 2-4 liści. Zalecana dawka stosowania to 1-1,25 l/ha, przy czym ta górna liczba jest jednocześnie maksymalną dawką, jaką można stosować w uprawach.

Źródło: BASF