fbpx

Corteva Agriscience wręczyła mikrogranty wartości 20 tys. USD w ramach programu TalentA

Zakończyła się pierwsza polska edycja programu wsparcia dla kobiet wiejskich TalentA organizowanego przez Corteva Agriscience. I miejsce i finansowanie wysokości 10 tys. USD otrzymała Alicja Kożuch na projekt „Aktywne kobiety na wsi”. II miejsce z grantem o wartości 6 tys. USD zostało przyznane Teresie Kwasiżur na realizację cyklu warsztatów edukacyjnych dla kobiet z terenów wiejskich „Z tradycją mi po drodze – wiem skąd pochodzę”. Natomiast III miejsce i grant 4  tys. został przyznany Elżbiecie Moskowicz na projekt uporządkowania i nasadzeń roślin w przestrzeni publicznej.

Zwycięski projekt „Aktywne kobiety na wsi” zostanie zrealizowany w miejscowości Kniążyce w województwie podkarpackim. W jego ramach powstanie siłownia zewnętrzna, a lokalne Koło Gospodyń Wiejskich w Pikulicach otrzyma zestaw narzędzi ogrodniczych oraz akcesoria kuchenne, które będą wykorzystywane w trakcie spotkań kobiet.

Samasz loteria - baner

Corteva Agriscience wesprze finansowo także warsztaty edukacyjne „Z tradycją mi po drodze – wiem skąd pochodzę”. W trakcie serii szkoleń i wyjazdów studyjnych kobiety wiejskie z gminy Krzywcza w województwie podkarpackim będą miały okazję dowiedzieć się jak wykorzystać płody rolne (warzywa, owoce, zioła), aby wzbogacić ofertę swojego gospodarstwa rolnego, rozszerzyć działalność oraz zwiększyć zyski.

Trzeci mikrogrant trafi do podkarpackiej miejscowości Młodowice i zostanie przeznaczony na uporządkowanie terenu przy rondzie i zagospodarowanie placu zabaw. W ramach mikrograntu zostanie sfinansowany zakup kopaczki, drzew, krzewów i traw ozdobnych.

– Doceniliśmy projekty, które pomogą kobietom wiejskim rozwijać się, a równocześnie sprzyjają integracji społeczności lokalnych. Siłownia zewnętrzna, warsztaty edukacyjne oraz projekt nasadzeń roślin w przestrzeni publicznej realizują te cele, dlatego uznaliśmy, że warto je wesprzeć finansowo – mówi Justyna Bernat, marketing communications consultant w Corteva.

Uroczysta gala ogłoszenia laureatek konkursu na mikrogranty odbyła się 16 września br. w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie. Nagrody wręczył Przemysław Szubstarski, dyrektor Corteva Agriscience Polska. Oprócz uczestniczek programu TalentA, w spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele samorządów lokalnych z Podkarpacia m.in. wicestarosta powiatu przemyskiego – Marek Kudła oraz przewodniczący rady powiatu przemyskiego – Wojciech Bobowski, a także wójtowie gmin Przemyśl, Krasiczyn, Medyka, Orły, Stubno, Żurawica, Krzywcza i Bircza.

W pierwszej polskiej edycji programu TalentA uczestniczyło 30 kobiet, które wzięły udział w 19 szkoleniach i wyjeździe studyjnym. Projekt był realizowany w województwie podkarpackim we współpracy z Grupą Lokalną „Ziemia Przemyska”.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.