Corteva Agriscience promuje rolnictwo wśród młodzieży

W Poznaniu 18 października Corteva Agriscience, globalna firma specjalizująca się w rolnictwie przedstawiła wyniki międzynarodowych badań przeprowadzonych na Ukrainie, w Rosji, na Węgrzech, w Rumunii, w Czechach oraz Polsce, którego celem było zbadanie stosunków młodego pokolenia do zawodów rolniczych oraz pracy w tym obszarze.

Głównym zadaniem internetowego sondażu zrealizowanego przez Corteva Agriscience przy wsparciu agencji analitycznej Proinsight Lab było opracowanie rekomendacji, w jaki sposób branża rolnicza mogłaby przyciągnąć młodych ludzi i wychować nowe pokolenie rolników.
Badanie oparte zostało na odpowiedziach ponad 5800 respondentów. W Polsce wzięło w nim udział 1016 mieszkańców miast i wsi z całego kraju. W grupie tej znalazła się młodzież w wieku 14 do 18 lat oraz rodzice nastolatków (300 rodziców i 713 nastolatków).

Wyniki badania pokazały, że nastolatki zasadniczo nie wyrażają zamiaru ani zainteresowania pracą w przemyśle rolniczym lub uzyskaniem zawodu rolnika.

“Celem tego wyjątkowego badania było dogłębne zbadanie stosunku młodych ludzi do rolnictwa oraz wskazanie kluczowych lub będących przeszkodami w wykształceniu nowej generacji rolników oraz pracowników przemysłu rolniczego ” – powiedziała na wstępie spotkania Anna Babich Corporate Communication Manager in Central and Eastern Europe w Corteva Agriscience.

” Corteva Agriscience stawia przed sobą poważne zadanie – chcemy nie tylko rozwijać globalny sektor rolniczy, ale naszą misją jest również rozwiązywanie najważniejszych globalnych problemów żywnościowych, tak aby następne pokolenia mogły być spokojne o swoją przyszłość. Zdajemy sobie sprawę, ze znaczenia młodych ludzi w osiągnięciu globalnej zrównoważonej gospodarki żywnościowej. Dlatego wszyscy przedstawiciele sektora rolniczego powinni skupić swoje wysiłki na celu, jakim jest zapewnienie przyszłym pokoleniom możliwości cieszenia się zdrową żywnością o wysokiej jakości” – dodał Paweł Trawiński kierownik sprzedaży nasion Corteva Agriscience w Polsce.

Chcąc promować branżę rolnicza wśród młodzieży Corteva Agriscience została głównym sponsorem w Farming Simulator League. GIANTS software z przyjemnością powitał Corteva Agriscience jako głównego sponsora ligi Farming Simulator League na sezon 2019/2020.

Produkty Corteva Agriscience zostały również wprowadzone do najnowszej wersji Farming Simulator 19. Teraz gracz rozwijając swoje wirtualne farmy ma możliwość nabywania nasion marki Pioneer należącej do Corteva Agriscience oraz środki ochrony roślin marki Corteva.

Od lipca 2019 do lata 2020 zespoły z całej Europy wezmą udział w rozgrywkach Farming Simulator League walcząc o tytuł mistrza w Farming Simulator. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 250000 € oraz inne nagrody. Więcej informacji o FSL można znaleźć na stronie https://fsl.giants-software.com

Opracowanie i zdjęcia: Anna Arabska