fbpx
Strona głównaFirmy i produktyCorteva Agriscience planuje otwarcie Centrum SAT

Corteva Agriscience planuje otwarcie Centrum SAT

Corteva Agriscience planuje otwarcie nowego Centrum SAT (Center of Seed Applied Technologies) w południowo-zachodniej Francji. Centrum ma rozpocząć działalność w przyszłym roku, by pomóc europejskim rolnikom w uzyskaniu najlepszych plonów.

Zlokalizowane w miejscowości Aussonne Centrum będzie pierwszym tego typu obiektem
w Europie i trzecim na świecie. Głównymi zadaniami centrum, które ma ruszyć przed końcem 2020 r., będą rozwój produktów oraz intensywne badania naukowe umożliwiające opracowywanie nowych rozwiązań, dzięki którym rolnicy będą mogli stawiać czoła wyzwaniom w podlegającej ciągłym zmianom branży rolniczej.

Corteva oferuje pakiet rozwiązań SAT obejmujących zaprawy nasienne, takie jak Lumiposa
i Lumivia do zaprawiania nasion środkami owadobójczymi, Lumisena do zaprawiania nasion fungicydami czy Lumiflex — fungicyd do zaprawiania nasion kukurydzy z zastosowaniem technologii SAT.

Po ogłoszeniu nawiązania współpracy między fińską firmą technologiczną z branży rolniczej Pro Farm Technologies Ltd a Corteva Agriscience oferta będzie zawierać także produkty biologiczne z technologią SAT, oparte na opracowanej przez Pro Farm platformie technologicznej. Te narzędzie będą stanowić wsparcie dla europejskich producentów
w zwalczaniu wpływu stresu abiotycznego i biotycznego u roślin oraz pomogą im zwiększyć przyswajanie składników pokarmowych z gleby, przyczyniając się do poprawy zdrowotności roślin.

Innowacje związane z zaprawianiem nasion zapewnią dokładność dozowania przy aplikacji oraz zwiększoną efektywność. W efekcie pozwoli to na większą wydajność.

– Ponieważ w technologii SAT nasiona są zaprawiane bezpośrednio zamiast stosowania pestycydu na polu, możliwe jest zmniejszenie śladu środowiskowego rolnictwa — powiedział Andre Negreiros, Seed Applied Technologies Leader w Corteva Agriscience w Europie.

– Działalność Cortevy jest ukierunkowana na innowacje. Dlatego chcemy zainwestować w ten projekt 5 mln euro w ramach naszych działań, które mają na celu poszerzenie oferty nasion. Jesteśmy firmą, której zależy zarówno na producentach, jak i konsumentach, a nowe Centrum pomoże rolnikom w zwiększaniu wydajności plonów i spełni oczekiwania odbiorców dotyczące zrównoważonego rolnictwa.

Nowe informacje zostaną podane na kongresie Euroseeds, który odbędzie się w dniach 13–15 października w Sztokholmie (Szwecja). Corteva będzie jednym z uczestników tego dorocznego wydarzenia, na którym omawiane są kwestie związane z przepisami UE regulującymi hodowlę nasion, rolnictwem z wykorzystaniem metod naturalnych oraz kontrolą zdrowotności roślin.

Komunikat prasowy Corteva Agriscience

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.