fbpx
Strona głównaFirmy i produktyCorteva Agriscience otwiera swoje pierwsze Centrum Technologii Nasiennych w Europie

Corteva Agriscience otwiera swoje pierwsze Centrum Technologii Nasiennych w Europie

Corteva Agriscience otworzyła nowe Centrum Technologii Nasiennych (Center for Seed Applied Technologies, CSAT) w południowozachodniej Francji. Pomoże ono tworzyć innowacyjne rozwiązania dla europejskich rolników.

Centrum w Aussonne to dla Cortevy pierwsze takie centrum w Europie i trzecie na świecie. Centrum skupiać się będzie na rozwoju oferty poprzez inwestycje naukowe w nowoczesne rozwiązania dotyczące zapraw, które pomogą rolnikom sprostać wyzwaniom zmieniającego się sektora agro. Zaprawy nasienne chronią młode rośliny przed szkodnikami i chorobami oraz zapewniają lepszy start, co przekłada się na wyższy plon i większy zysk.

Centrum będzie działać jako laboratorium, centrum badawcze i miejsce zaprawiania nasion z  precyzyjnymi schematami działań mające na celu wspomaganie innowacji, formulacji i testowania praktycznych rozwiązań. Ten proces umożliwia tworzenie zapraw nasiennych zdolnych do rozwiązywania problemów w gospodarstwach. Dzięki temu, więcej rolników może korzystać z innowacji w zaprawach nasiennych zapewniających odpowiednią dawkę aplikowanej substancji, lepsze działanie w praktyce i lepsze wyniki, co jest zgodne celami zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscience.

Centrum będzie współpracowało również z partnerami biznesowymi, co umożliwi oferowanie testów i badań pomagających w zwiększaniu efektywności zaprawiania nasion.

– Powstanie Centrum w Europie to dobra wiadomość dla innowacji. Centrum dostarczy rolnikom narzędzia, jakich potrzebują do wytwarzania żywności zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponieważ zaprawy nasienne działają bezpośrednio na nasionach, inaczej niż środki ochrony roślin stosowane na polu, to dzięki temu mogą obniżać ślad środowiskowy rolnictwa. Wierzymy w podejście oparte na kooperacji, dlatego wspieramy naszych partnerów udostępniając im usługi dotyczące formulacji i testowania. Dzięki temu, rolnicy otrzymują najlepsze możliwe produkty dostępne na rynku. Corteva Agriscience zainwestowała w ten projekt prawie 6 milionów euro, wspomagając w ten sposób wysiłki wzmacniające swoją ofertę nasienną. Jesteśmy firmą skupiającą się na producentach i konsumentach żywności. Centrum pomoże rolnikom zwiększyć produktywność, a także sprosta zapotrzebowaniu konsumentów na bardziej zrównoważone rolnictwo – powiedział  Igor Teslenko, prezes Corteva Agriscience w Europie.

Corteva już oferuje szereg rozwiązań donasiennych (Seed Applied Technology, SAT), w tym insektycydowe zaprawy Lumiposa oraz Lumivia, fungicydowe zaprawy Lumisena oraz Lumiflex, także nawóz donasienny Lumidapt.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.