fbpx
Strona głównaFirmy i produktyCorteva Agriscience finalizuje przejęcie firm biologicznych Symborg i Stoller

Corteva Agriscience finalizuje przejęcie firm biologicznych Symborg i Stoller

Corteva Agriscience umacnia się w pozycji lidera na szybko rozwijającym się rynku produktów biologicznych. Spółka ogłosiła finalizację przejęcia hiszpańskiej firmy Symborg, eksperta w dziedzinie technologii mikrobiologicznych oraz Stoller, z siedzibą w Houston w Teksasie, jednej z największych firm biologicznych w branży.

– Obydwa przejęcia ilustrują zaangażowanie firmy Corteva w dostarczanie rolnikom rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rolnictwa. Rozwiązania te wnoszą dodatkowe wartości i zwiększają wydajność gospodarstw rolnych – powiedział Chuck Magro, dyrektor generalny Corteva Agriscience. I jednocześnie oficjalnie powitał pracowników Symborg i Stoller w firmie Corteva.

Corteva rozpoczęła współpracę z firmą Symborg, aby oferować rolnikom produkty wiążące azot atmosferyczny tj. UtrishaN i BlueN w ramach umowy dystrybucyjnej. Symborg dysponuje zdywersyfikowanym portfolio produktów, potencjałem w zakresie ochrony biologicznej oraz solidną wiedzą techniczną i doświadczeniem. Dzięki oddziałom w Brazylii, Chile, Chinach, Francji, Meksyku, Peru, Hiszpanii, Turcji i Stanach Zjednoczonych Symborg dociera ze swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami biologicznymi do ponad 50 krajów.

Stoller ma na koncie wiele sukcesów dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w ponad 60 krajach. Silne zaplecze technologiczne firmy oraz wyjątkowy model sprzedaży bazujący na dzieleniu się wiedzą zapewniły jej zaufanie rynku i reputację w całej branży biologicznej.

Z prognoz wynika, że rynek środków biologicznych będzie najszybciej rozwijającym się segmentem środków ochrony roślin w branży i osiągnie 25 proc. całego rynku ś.o.r. do 2035 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.