fbpx
Strona głównaPrawo i finanseCoraz większe problemy ze znalezieniem pracowników w rolnictwie, chociaż wynagrodzenia są wysokie

Coraz większe problemy ze znalezieniem pracowników w rolnictwie, chociaż wynagrodzenia są wysokie

Polscy rolnicy borykają się z coraz większym problemem ze znalezieniem pracowników do pracy w gospodarstwach. Sprawdziliśmy zatem, na jakie zarobki można liczyć podejmując pracę w gospodarstwie.

Największy problem dotyczy gospodarstw hodowlanych, zwłaszcza tych które utrzymują bydło mleczne. Z tego też względu oferty pracy w takich gospodarstwach są dosyć korzystne. Najniższe oferowane wynagrodzenia miesięczne jakie udało nam się znaleźć na portalach ogłoszeniowych oscylują w granicach 4- 4,5 tys. zł brutto.

Są jednak ogłoszenia pracodawców oferujących nawet 9 -10 tys. zł brutto miesięcznie i dodatkowo zakwaterowanie i wyżywienie. Co prawda tego typu ogłoszeń jest ok. 20 proc. to jednak takie kwoty nie są nierealne.

Na nieco niższym poziomie znajdują się ogłoszenia do pracy w gospodarstwach utrzymujących trzodę, gdyż oferty jakie udało nam się znaleźć rozpoczynały się od poziomu 3,5 tys. zł brutto a kończyły z reguły na poziomie ok 8 tys. zł brutto.

W wielu gospodarstwach panuje również deficyt operatorów maszyn. Z tego względu tego tupu ogłoszeń jest naprawdę dużu i oferty pracy zaczynają się od 3,5 tys. zł brutto miesięcznie a kończą nierzadko na poziomie 8-10 tys. zł brutto. Oczywiście im wyższa jest płaca, tym większe wymagania pracodawcy odnośnie zakresu obowiązków, ale to nie powinno raczej dziwić.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.