fbpx
Strona głównaCenyCoraz więcej roślin GMO w Chinach

Coraz więcej roślin GMO w Chinach

O ile temat modyfikowanych genetycznie roślin budzi w świecie zachodnim bardzo wiele kontrowersji, to w Państwie Środka w imię korzyści ekonomicznych wątpliwości odchodzą raczej na dalszy plan.

Jak podaje Bloomberg, rząd chiński chciałby zatwierdzić więcej odmian genetycznie modyfikowanej kukurydzy wytwarzanych przez krajowych producentów.

Chodzi przede wszystkim o to, aby obsiewać nią jeszcze większe tereny, a tym samym lepiej odpowiadać na popyt wewnętrzny. Warto podkreślić, że Chiny są największym nabywcą ziarna kukurydzy na świecie. Chęć zabezpieczenia żywnościowego i paszowego w Chinach jest tym większa, że rośnie tam pogłowie trzody chlewnej po epidemii ASF.

Poza trzema nowymi odmianami kukurydzy GMO do obrotu miałoby trafić 7 nowych odmian genetycznie modyfikowanej bawełny. Rośliny GMO uprawiane są ponadto m.in. w USA, Brazylii i w Argentynie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.